Alavés | 1:2 | Real Madrid |
|
|
FC Girona | 0:3 | FC Barcelona |
|
|
Atlético Madrid | 2:0 | FC Sevilla |
|
|
FC Málaga | 3:3 | Athletic Bilbao |
|
Montpellier | 0:0 | Paris SG |
|
|
Olympique Lyon | 3:3 | Dijon FCO | ||
FC Metz | 0:1 | Troyes | ||
G. Bordeaux | 3:1 | EA Guingamp | ||
SM Caen | 1:0 | Amiens SC |
RB Leipzig | 2:1 | E. Frankfurt |
|
|
Bor. Dortmund | 6:1 | Bor. M'gladbach |
|
|
VfB Stuttgart | 0:0 | FC Augsburg |
|
|
Werder Bremen | 0:0 | SC Freiburg |
|
|
TSG Hoffenheim | 2:0 | FC Schalke 04 |
|
|
1.FSV Mainz 05 | 1:0 | Hertha BSC |
|
Juventus Turin | 4:0 | FC Turin | ||
SPAL | 2:3 | SSC Neapel |
|
|
AS Rom | 3:1 | Udinese Calcio |
Benfica | 2:0 | Paços Ferreira | ||
Moreirense FC | 1:1 | Sporting |
|
|
Estoril Praia | 0:2 | GD Chaves |
Fenerbahce | 2:1 | Besiktas |
|
|
Genclerbirligi | 1:0 | Basaksehir |
|
|
Konyaspor | 2:0 | Akhisarspor |
Feyenoord | 0:2 | NAC Breda | ||
Willem II | 1:2 | SC Heerenveen | ||
ADO Den Haag | 1:0 | Sparta R. | ||
Heracles Almelo | 2:1 | Roda JC |
Glasgow Rangers | 0:2 | Celtic Glasgow | ||
Partick Thistle | 1:1 | Heart of Midl. | ||
Ross County | 0:1 | Hibernian FC | ||
Kilmarnock FC | 1:1 | Dundee FC | ||
St. Johnstone | 2:1 | Hamilton Acad. |
Dinamo Moskau | 0:0 | ZSKA Moskau | ||
Spartak Moskau | 2:2 | Anzhi |
Zirka | 2:4 | Shakhtar D. | ||
Dynamo Kyiv | 0:0 | Veres Rivne |
Al-Ettifaq | 2:3 | Al-Shabab | ||
Al-Raed | 2:2 | Al-Taawoun | ||
Al-Qadsiah | 1:1 | Al-Faisaly |
SK Beveren | 1:2 | RSC Anderlecht |
|
|
KRC Genk | 1:1 | KV Oostende | ||
KV Mechelen | 2:0 | VV St. Truiden | ||
Royal Mouscron | 3:2 | KAS Eupen |
Vélez Sarsfield | 0:4 | Boca Juniors |
|
|
Belgrano | 0:0 | Tigre | ||
Chacarita Jrs. | 0:1 | CA Talleres |
|
|
Huracán | 0:0 | Unión Santa Fe | ||
CA Patronato | 2:1 | Atl. Tucumán | ||
Arsenal FC | 0:1 | CA Temperley |
FC Lorient | 0:0 | AS Nancy |
Reus Deportiu | 0:0 | CA Osasuna | ||
FC Granada | 3:1 | FC Córdoba | ||
Sporting Gijón | 1:0 | Lorca FC | ||
CD Teneriffa | 4:0 | Alcorcón |
FC Kopenhagen | 4:0 | Silkeborg IF | ||
AC Horsens | 2:0 | FC Helsingör |
Náutico | 0:1 | Internacional |
|
|
CRB | 1:2 | Criciúma EC | ||
Goiás | 2:1 | Paysandu-PA | ||
Juventude | 0:0 | Boa Esporte-MG | ||
Figueirense FC | 2:0 | ABC FC | ||
Londrina-PR | 1:1 | Santa Cruz-PE | ||
Luverdense-MT | 0:0 | Oeste-SP |
Al-Duhail SC | 2:0 | Al-Arabi SC | ||
Al-Khor SC | 2:0 | Al-Ahli SC |
Lierse SK | 2:1 | Union SG | ||
Cercle Brügge | 4:0 | Tubize-Braine |
Panetolikos | 2:0 | Panathinaikos | ||
Atromitos Athen | 3:0 | PAS Lamia | ||
Apollon Smyrnis | 0:1 | Platanias |
New York City | 1:1 | Houston | ||
New England | 2:1 | Toronto |
Zlin | 1:1 | Slavia Prag | ||
Mlada Boleslav | 0:2 | Viktoria Pilsen | ||
Bohemians 1905 | 0:1 | Jablonec | ||
Sigma Olmütz | 3:0 | Dukla Prag |
FC St. Pauli | 1:2 | F. Düsseldorf |
|
|
Arm. Bielefeld | 1:1 | 1.FC Heidenheim |
|
|
J. Regensburg | 2:1 | E. Braunschweig |
|
Sturm Graz | 0:0 | SCR Altach |
|
|
Rapid Wien | 4:2 | Wolfsberger AC |
|
|
LASK | 2:2 | SV Mattersburg | ||
SKN St. Pölten | 1:1 | Admira Wacker |
FC Luzern | 2:3 | Lausanne-Sport |
|
|
FC Basel | 1:0 | FC Zürich |
|
Ferencváros | 2:0 | Diósgyőr | ||
Debrecen | 3:0 | Puskás AFC | ||
Fehérvár | 1:1 | Honvéd | ||
Mezőkövesd | 2:4 | Újpest FC | ||
Paksi FC | 1:0 | Balmazújváros |
Esperance | 1:2 | El Ahly | ||
Wydad AC | 4:2 n.E. | Sundowns | ||
USM Algier | 0:0 | Ferr. Beira |
Hatta Club | 0:3 | Al-Ain FC | ||
Ajman Club | 1:3 | Shabab Al-Ahli |
Slaven Belupo | 1:1 | HNK Rijeka | ||
Cibalia | 1:2 | Inker |
Independiente | 2:1 | CD Clan Juvenil |
Colo-Colo | 3:0 | San Luis | ||
U. de Chile | 2:2 | CD Everton | ||
Antofagasta | 0:0 | Union Española |
Indep. Medellín | 1:2 | Rionegro Águila | ||
Tigres FC | 0:3 | CD La Equidad | ||
Inter Palmira | 1:3 | Jaguares FC |
Sanliurfaspor | 1:0 | Karagümrük | ||
Nazilli Bld. | 1:6 | Altay SK | ||
Z. Kömürspor | 2:1 | Fethiyespor | ||
Gümüshanespor | 3:0 | Kirklarelispor | ||
Karsiyaka | 0:1 | Nigde Anadolu | ||
Kahramanmaras | 1:1 | 1922 Konya | ||
Hacettepe | 2:0 | Silivrispor |
Real Sociedad B | 0:1 | Burgos CF | ||
Arenas Club | 1:1 | FC Barakaldo |
Hatayspor | 3:0 | Tokatspor | ||
Amed SK | 1:1 | Bodrum FK | ||
A. Keciörengücü | 8:0 | Mersin TY | ||
GMG Kastamonu | 0:0 | Sivas 4 Eylül | ||
Inegölspor | 1:1 | Etimesgut Bld | ||
Körfez SK | 1:1 | Buca Gelistirme |
Kaizer Chiefs | 0:0 | Golden Arrows | ||
Bidvest Wits FC | 1:0 | Orlando Pirates | ||
AmaZulu FC | 1:1 | Cape Umoya Utd. | ||
Baroka FC | 2:2 | Ajax Cape Town |
Gimcheon Sangmu | 2:2 | Jeju United | ||
Ulsan HD | 1:0 | Jeonnam Dragons | ||
Incheon Utd. | 1:1 | Suwon Bluewings |
Pyramids FC | 0:2 | Ismaily | ||
El Dakhlia | 1:2 | Gaish |
Pogon Stettin | 1:2 | Górnik Zabrze | ||
Korona Kielce | 2:1 | Wisla Krakau | ||
Nieciecza | 2:1 | Lechia Gdansk |
Tokushima Vort. | 2:2 | Machida Zelvia | ||
Kyoto Sanga | 0:0 | Shonan Bellmare | ||
Fagiano Okayama | 0:1 | Kamatam. Sanuki |
Hessen Kassel | 1:4 | SV Elversberg |
|
|
TSV Steinbach | 1:0 | SC Freiburg II |
|
|
Saarbrücken | 2:2 | FCA Walldorf | ||
SSV Ulm 1846 | 2:0 | SV Röchling |
FK TSC | 4:0 | FK Bezanija |
Liverpool FC | 1:2 | Boston River | ||
River Plate | 3:1 | Rampla Jrs |
NK Celje | 0:0 | NK Olimpija | ||
NK Triglav | 1:3 | NK Ankaran | ||
ND Gorica | 2:1 | NK Krsko |
Haugesund | 2:1 | Viking |
Suwon FC | 3:2 | Daejeon Hana C. | ||
Gyeongnam FC | 2:1 | Bucheon FC | ||
FC Anyang | 2:0 | Ansan Greeners |
Brown (Adrogué) | 1:0 | Instituto AC | ||
Ind. Rivadavia | 0:0 | San Martín (T) | ||
CD Morón | 1:3 | Dep. Riestra | ||
Ferro | 1:0 | Almagro | ||
Quilmes | 1:0 | Villa Dálmine | ||
Atl. Rafaela | 0:1 | Los Andes |
Halmstads BK | 2:1 | IFK Norrköping |
Nea Salamis | 1:0 | AEK Larnaka | ||
AEL Limassol | 1:1 | Apol. Limassol | ||
Omonia Nikosia | 2:2 | Alki Oroklini |
HNK Gorica | 1:2 | NK Varazdin | ||
NK Sesvete | 0:1 | NK Dugopolje | ||
NK Solin | 0:1 | NK Lucko | ||
NK Kustosija | 0:1 | NK Novigrad |
Grenoble Foot | 0:2 | SO Cholet |
Lommel SK | 4:0 | FCV Dender EH | ||
RE Virton | 0:3 | KMSK Deinze | ||
Patro Eisden | 1:3 | Dessel Sport |
Hapoel Haifa | 1:1 | H. Beer Sheva | ||
FC Ashdod | 0:3 | Maccabi Netanya | ||
Hapoel Akko | 1:1 | Bnei Yehuda | ||
Hapoel Raanana | 0:3 | H. Ashkelon |
Concordia | 2:1 | Sepsi OSK |
RS Berkane | 1:0 | OC Safi | ||
Raja Casablanca | 4:0 | KACM Marrakech |
Stalowa Wola | 2:2 | Radomiak | ||
Znicz Pruszkow | 0:3 | Warta Posen | ||
LKS Lodz | 1:2 | Olimpia Elblag | ||
GKS Jastrzebie | 1:1 | Wisla Pulawy | ||
Blekitni | 2:0 | Garbarnia | ||
GKS Belchatow | 1:2 | ROW Rybnik | ||
Gryf Wejherowo | 2:2 | Siarka T. |
US Biskra | 0:0 | CR Belouizdad | ||
ES Sétif | 2:0 | JS Saoura | ||
USM El Harrach | 1:1 | CS Constantine |
Cherno More | 0:0 | Etar | ||
Slavia Sofia | 4:0 | Vitosha | ||
Pirin | 1:2 | Vereya |
Pardubice | 3:1 | Viktoria Zizkov | ||
SFC Opava | 3:1 | Vlasim | ||
Vitkovice | 2:3 | Trinec |
FBC Melgar | 2:0 | Ayacucho FC | ||
Juan Aurich | 1:1 | Alianza Atl. |
A. Klagenfurt | 6:1 | SC Kalsdorf | ||
Vöcklamarkt | 1:2 | Bad Gleichenb. |
Club Oriental | 2:0 | Cerro Largo | ||
Mvd City Torque | 1:0 | Tacuarembó | ||
CD Maldonado | 2:0 | Villa Española | ||
Canadian | 1:1 | Rentistas | ||
Huracán | 1:0 | CA Progreso | ||
CS Cerrito | 0:0 | Central | ||
Villa Teresa | 2:1 | CA Atenas |
Sukhothai FC | 1:1 | BG Pathum Utd. | ||
Bangkok Utd. | 4:0 | Jumpasri Utd. | ||
Navy FC | 1:2 | Muangthong Utd. | ||
Suphanburi FC | 4:1 | Sisaket FC |
ZESCO United FC | 2:2 | SuperSport Utd. |
Gondomar | 0:1 | Santa Clara | ||
Mirandela | 1:2 | Acad. Coimbra |
ZJ FC | 1:1 | WH Yangtze | ||
IM Zhongyou | 3:2 | CZ Mighty Lions | ||
SH Shenxin | 2:4 | DL Pro | ||
BD Yingli ETS | 1:1 | BJ BSU | ||
YN F. Tigers | 1:1 | SX KQ Yuejia | ||
DL Transcen. | 0:3 | QD FC |
FC Sheriff | 6:3 | Dacia | ||
Dinamo-Auto | 1:0 | Petrocub | ||
Sfintul Gheor. | 0:0 | Zimbru Chisinau |
SH Shenhua | 3:1 | GZ City | ||
TJ Jinmen Tiger | 4:1 | TJ Tianhai | ||
YB Funde | 1:0 | Liaoning FC | ||
Jiangsu FC | 0:1 | GuiZ FC |
SJK Seinäjoki | 0:1 | HJK Helsinki |
FC Astana | 2:0 | Taraz |
Dundee United | 2:1 | Morton | ||
Falkirk | 0:2 | Livingston FC | ||
Dumbarton | 2:1 | Inverness CT | ||
Brechin City | 0:3 | Dunfermline A. |
Zrinjski Mostar | 2:0 | Mladost Kakanj | ||
Radnik Bijelj. | 1:4 | FK Sarajevo | ||
Sloboda Tuzla | 1:0 | Zeljeznicar | ||
Celik Zenica | 2:0 | GOSK Gabela |
Brommapojkarna | 3:1 | Åtvidabergs FF | ||
Varbergs BoIS | 1:0 | Dalkurd FF | ||
Degerfors IF | 3:1 | IK Frej Täby |
Kocaelispor | 2:1 | Karaköprü Bld. | ||
Corum FK | 1:1 | Usak Spor | ||
1461 Trabzon | 1:2 | Tepecik Spor | ||
23 Elazig FK | 1:0 | Sultanbeyli Bld | ||
Payasspor | 0:1 | Tekirdagspor |
Kapaz PFK | 0:1 | FK Sabail | ||
Zira FK | 1:1 | Schamachi |
KF Skënderbeu | 2:0 | FK Partizani | ||
FC Luftëtari | 0:0 | KF Vllaznia | ||
KS Lushnja | 0:0 | FC Kamza |
FC ViOn | 1:0 | Podbrezova | ||
FK Senica | 1:3 | Spartak Trnava | ||
FC Nitra | 0:0 | Ruzomberok |
Hamrun Spart. | 0:1 | Floriana FC | ||
Birkirkara FC | 3:2 | Naxxar Lions FC | ||
Lija Athletic | 0:2 | Sliema Wander. |
Raith Rovers | 2:0 | Airdrieonians | ||
Queen's Park | 0:2 | Ayr United | ||
Stranraer | 2:6 | Arbroath | ||
Alloa Athletic | 2:5 | Albion Rovers | ||
East Fife | 3:0 | Forfar Athletic |
Geylang | 1:3 | LC Sailors | ||
Hougang Utd. | 1:2 | DPMM FC |
Husqvarna FF | 2:2 | Mjällby AIF | ||
FK Karlskrona | 2:1 | Utsiktens BK | ||
Oskarshamns AIK | 2:0 | Skövde AIK | ||
Assyriska BK | 2:4 | Ljungskile SK |
Chernomorets N. | 2:0 | SKA Rostov | ||
Mashuk-KMV | 2:2 | Spartak V. | ||
V. Ponedelnik | 1:0 | Kuban 2 | ||
Afips Afipskiy | 1:0 | Biolog | ||
Druzhba Maikop | 3:1 | Angusht Nazran |
Manisaspor | 1:2 | Istanbulspor | ||
Altinordu | 3:0 | Gaziantepspor |
Soligorsk | 4:0 | Isloch | ||
BATE Borisov | 6:0 | FK Slutsk |
Orenburg-2 | 1:3 | Neftekhimik |
Follo FK | 0:2 | HamKam | ||
Asker | 2:3 | KFUM | ||
Bærum | 1:0 | Kjelsås |
SC Gjilani | 0:0 | FC Prishtina | ||
KF Llapi | 2:0 | KF Vëllaznimi | ||
FC Besa | 2:0 | KF Liria | ||
KF Drenica | 4:1 | KF Flamurtari |
B. München U19 | 2:0 | Nürnberg U19 | ||
SC Freiburg U19 | 2:0 | SV Wehen U19 | ||
Gr. Fürth U19 | 0:2 | Heidenheim U19 |
Gandzasar | 3:1 | Pyunik Erewan |
Sassuolo U19 | 2:1 | FC Turin U19 | ||
Juventus U19 | 1:2 | AS Rom U19 | ||
Lazio Rom U19 | 0:1 | Genua U19 | ||
Verona U19 | 1:0 | AC Florenz U19 | ||
Sampdoria U19 | 1:4 | Atalanta U19 | ||
SSC Neapel U19 | 2:5 | Udinese U19 |
Sokol Saratov | 3:2 | Strogino Moskau | ||
Dinamo Bryansk | 4:0 | FK Ryazan | ||
Energomash | 2:0 | FK Kaluga | ||
Saturn | 4:1 | Novomoskovsk |
FC Aarau | 0:0 | Rapperswil-Jona |
S. Morning | 2:1 | Rangers Talca |
Trinidense | 0:1 | Rubio Ñú | ||
General Diaz | 1:1 | Sport. Luqueño |
Zlinsko | 3:3 | MFK Vyskov | ||
HS Kromeriz | 1:3 | Hodonin | ||
1.HFK Olomouc | 1:7 | Lisen | ||
Hlucin | 1:2 | Uhersky Brod | ||
Jiskra Rymarov | 2:1 | Mohelnice |
Bruck/Mur | 2:1 | Grazer AK 1902 | ||
Kapfenberg II | 1:4 | Liezen |
Loughgall | 2:1 | Larne FC | ||
Newry City | 0:1 | Institute FC | ||
Portadown | 0:1 | Knockbreda FC | ||
Dergview | 1:1 | Ballyclare | ||
Limavady | 2:1 | PSNI FC | ||
Lurgan Celtic | 2:2 | HW Welders |
SV Stripfing | 1:1 | Scheiblingkir. | ||
SC Retz | 3:1 | SV Gaflenz | ||
St. Peter/Au | 0:2 | Kottingbrunn | ||
Spratzern | 0:1 | Ardagger | ||
Haitzendorf | 0:2 | Leobendorf |
NK Radomlje | 1:0 | NK Nafta 1903 | ||
ND Ilirija | 4:1 | NK Rogaska | ||
Tabor Sezana | 0:2 | NK Dekani | ||
NK Krka | 2:1 | NK Dob | ||
NK Fuzinar | 3:0 | Verzej |
Lipt. Mikulas | 1:1 | Skalica | ||
Spisska N. Ves | 4:2 | Komarno | ||
Bardejov | 1:3 | STK Samorin | ||
MFK Zvolen | 3:0 | Slavoj Trebisov | ||
FK Poprad | 1:0 | Inter Bratislava |
Tochigi SC | 4:1 | FC Tokyo Res. | ||
Gir. Kitakyushu | 0:2 | Kataller Toyama |
FCI Levadia | 3:1 | JK Tammeka | ||
Kalju FC | 6:0 | Pärnu Vaprus | ||
Paide | 4:2 | JK Viljandi | ||
Sillamäe Kalev | 1:2 | FC Flora |
Carabobo FC | 1:0 | Zulia FC | ||
Deportivo JBL | 1:0 | Aragua FC |
Hamburger SV II | 3:1 | St. Pauli II | ||
Eutin 08 | 1:1 | Hannover 96 II | ||
Wolfsburg II | 2:0 | TSV Havelse | ||
VfV Hildesheim | 1:1 | BSV Rehden |
Celta Fortuna | 2:1 | Bouzas |
Glentoran | 0:0 | Coleraine | ||
Carrick Rangers | 1:2 | Cliftonville | ||
Crusaders | 1:1 | Dungannon | ||
Glenavon | 3:0 | Ards FC | ||
Ballinamallard | 1:3 | Ballymena Utd |
Comunicaciones | 5:1 | CD Marquense |
Akhaa Al-Ahly | 0:1 | Nejmeh SC | ||
Safa Beirut SC | 0:0 | Al-Mawadda SC |
Gyeongju KHNP | 1:3 | Cheonan City |
AC Bellinzona | 1:1 | FC Seuzach | ||
SV Höngg | 2:1 | St. Gallen U21 | ||
FC Wettswil | 1:1 | Winterthur U21 | ||
FC Balzers | 0:0 | FC Mendrisio | ||
FC Tuggen | 4:4 | Red Star ZH | ||
FC Gossau | 5:0 | FC Kosova |
Sloga Meridian | 1:1 | Rudar Prijedor | ||
Napredak | 2:3 | Zvijezda 09 | ||
Slavija S. | 1:0 | Mrkonjic | ||
Kozara Gradiska | 0:1 | Drina Zvornik | ||
Zeljeznicar BL | 1:0 | Sutjeska Foca |
FC Dila | 2:1 | FC Samtredia | ||
FC Locomotive | 3:0 | Chikhura |
Real Monarchs | 0:0 | Orange County |
Renova | 0:0 | FC Shkupi |
Veles Moskau | 2:1 | Dnepr Smolensk | ||
S. Kostroma | 2:1 | Dolgoprudnyi | ||
Znamya Truda | 0:3 | Tekstilshchik | ||
Energia V. Luki | 0:1 | Murom | ||
Loko-Kazanka M. | 2:0 | Dinamo 2 S-Pb |
Berliner AK | 0:1 | Energie Cottbus |
|
FC Solothurn | 2:0 | FC Baden 1897 | ||
FC Schötz | 4:3 | GC Zürich U21 | ||
FC Bassecourt | 2:3 | SR Delémont | ||
Zug 94 | 3:2 | FC Sursee | ||
SC Buochs | 1:1 | FC Black Stars |
Valencia B | 2:2 | FC Ontinyent |
FC Dornbirn | 2:2 | USK Anif | ||
SV Wörgl | 0:3 | Altach Juniors | ||
Alberschwende | 2:2 | Kitzbühel | ||
Saalfelden | 0:0 | St. Johann | ||
Grödig | 2:1 | Wals-Grünau | ||
FC Hard | 1:1 | Schwaz | ||
FC Wacker II | 2:1 | FC Kufstein |
FC 08 Homburg | 6:1 | FC Karbach | ||
K'lautern II | 3:0 | FSV Salmrohr | ||
Eintracht Trier | 1:0 | Mechtersheim | ||
Hertha Wiesbach | 2:0 | SV Gonsenheim | ||
SV Morlautern | 0:3 | FSV Jägersburg | ||
Idar-Oberstein | 1:1 | FV Diefflen |
Vysehrad | 0:2 | Chrudim | ||
Loko Vltavin | 3:0 | Kraluv Dvur | ||
Benesov | 0:1 | Zapy | ||
Dobrovice | 1:0 n.E. | Prevysov | ||
Viktorie Jirny | 1:3 | SK Nymburk |
Naft M.I.S F.C. | 0:1 | Khooneh | ||
Baadraan | 1:0 | Rah Ahan |
Egersund | 3:0 | Fram |
Chainat FC | 1:0 | Lampang FC | ||
Samutsongkhram | 0:3 | Rayong FC | ||
Krabi FC | 1:5 | Bangkok FC | ||
Kasetsart FC | 1:1 | Air Force |
Leverkusen U19 | 1:1 | VfL Bochum U19 | ||
1.FC Köln U19 | 1:0 | Pr. Münster U19 | ||
M'gladbach U19 | 1:2 | Oberhausen U19 |
SC Weiche 08 II | 2:0 | Holst. Kiel II | ||
VfR Neumünster | 3:2 | FC Dornbreite | ||
Heider SV | 3:3 | TSV Schilksee | ||
Friedrichsberg | 0:5 | SV Todesfelde | ||
TSB Flensburg | 3:2 | PSV Neumünster | ||
Türkspor Kiel | 6:0 | SV Frisia 03 |
ReinMeer Aomori | 2:4 | FC Osaka | ||
Briobe. Urayasu | 0:3 | Honda FC |
Yesil Bursa | 0:0 | Van Spor FK | ||
Muglaspor | 0:0 | Diyarbekir Spor | ||
Ergene Velimese | 2:2 | Bucaspor 1928 | ||
52 Orduspor FK | 2:2 | Turgutluspor | ||
K. Erciyesspor | 0:0 | Darica GB | ||
Pazarspor | 2:1 | Gölcükspor |
FC Portalban | 0:6 | Etoile Carouge | ||
BSC YB U21 | 2:0 | Lausanne II | ||
FC Fribourg | 1:3 | FC Thun U21 | ||
Martigny-Sports | 1:0 | SC Düdingen | ||
FC Echallens | 3:2 | Meyrin FC | ||
Azzurri LS | 4:0 | Vevey-Sports | ||
Lancy FC | 2:1 | FC Naters |
FC Locarno | 0:0 | FC Lugano II | ||
AS Novazzano | 2:1 | FC Ascona | ||
FC Hergiswil | 5:1 | Perlen-Buchr. |
Connah's Quay | 1:0 | Cardiff Met | ||
Prestatyn | 0:0 | Newtown | ||
Aberystwyth | 2:3 | Bangor City |
Montreux-Sports | 1:1 | Servette U21 | ||
US Terre Sainte | 0:2 | CS Chênois | ||
FC Chippis | 3:2 | Urania Genève | ||
Signal FC | 5:3 | CS Interstar | ||
FC Collex-Bossy | 5:2 | FC Conthey |
FK Berane | 1:3 | Mornar Bar |
Tre Penne | 1:3 | La Fiorita | ||
Libertas | 2:0 | Virtus | ||
Murata | 1:2 | Fiorentino | ||
Cailungo | 0:0 | SS Folgore |
Fram Reykjavík | 0:4 | Thróttur | ||
Fylkir | 2:1 | ÍR | ||
HK Kópavogs | 2:1 | Keflavík | ||
Leiknir | 2:1 | Grótta | ||
Leiknir F. | 0:3 | Thór | ||
Selfoss | 2:1 | Haukar |
Kaya-Iloilo | 4:0 | Stallion Laguna | ||
Loyola | 2:0 | Davao Aguilas | ||
JPV Marikina FC | 1:2 | Ilocos United |
Kuressaare | 2:4 | FC Elva |
FC Reinach | 0:2 | FC Biel-Bienne | ||
FC Lerchenfeld | 0:1 | FC Prishtina BE | ||
FC Allschwil | 0:1 | FC Tavannes | ||
SC Dornach | 2:0 | FC Muri-G. |
HKFC | 4:1 | Eastern Distr. | ||
Wan Chai | 0:2 | Shatin |
Bröndby IF U19 | 3:1 | Silkeborg U19 | ||
Aalborg BK U19 | 3:2 | Aarhus GF U19 | ||
Randers FC U19 | 4:1 | Vejle BK U19 | ||
Esbjerg fB U19 | 3:3 | Midtjylland U19 |
AEK Athen U19 | 1:2 | Olympiakos U19 | ||
Panetolikos U19 | 0:3 | PAO U19 | ||
Atromitos U19 | 1:1 | PAS Lamia U19 | ||
AO Xanthi U19 | 2:1 | Ast.Tripoli U19 | ||
AOK Kerkyra U19 | 0:0 | Levadiakos U19 | ||
Panionios U19 | 3:0 | AE Larisa U19 |
Indjija U19 | 3:4 | Roter Stern U19 | ||
Internacional | 2:0 | Kragujevac U19 |
FC Bulle | 3:0 | FC Thierrens | ||
FC Echichens | 4:2 | FC La Tour |
Phönix Lübeck | 1:6 | VfB Lübeck II | ||
Phoenix Kisdorf | 3:3 | Todesfelde II |
TSV Aubstadt | 0:1 | TSV Großbardorf | ||
Aschaffenburg | 4:0 | 1.FC Sand | ||
SpVgg Ansbach | 0:3 | FV 04 Würzburg | ||
Jahn Forchheim | 0:2 | SC Eltersdorf | ||
SV Erlenbach | 2:1 | SpVgg Weiden | ||
Schweinfurt II | 1:1 | Würzb. Kick. II |
SPAL U19 | 3:1 | FC Empoli U19 | ||
Cremonese U19 | 2:1 | Brescia U19 | ||
Venezia FC U19 | 2:1 | Novara U19 | ||
Entella U19 | 2:3 | Cesena FC U19 | ||
Vercelli U19 | 3:0 | Spezia U19 |
TSV Kottern | 1:2 | DJK Vilzing | ||
1865 Dachau | 2:2 | TSV Landsberg | ||
ASV Neumarkt | 2:2 | SV Heimstetten | ||
SV Pullach | 5:3 | Wolfratshausen | ||
Schwaben Augsb. | 2:2 | TuS Holzkirchen | ||
SpVgg Hankofen | 2:1 | FC Ismaning |
Pasaquina | 3:3 | Santa Tecla |
Braunschw. U19 | 1:2 | Wolfsburg U19 | ||
U. Berlin U19 | 1:4 | Hertha BSC U19 | ||
St. Pauli U19 | 1:2 | Werder U19 | ||
RB Leipzig U19 | 4:4 | Niendorf U19 | ||
Hannover 96 U19 | 1:5 | Hamburg U19 | ||
Chemnitz U19 | 0:1 | D. Dresden U19 |
Frosinone U19 | 2:2 | Ascoli U19 | ||
SSD Palermo U19 | 2:0 | Ternana U19 | ||
Foggia U19 | 2:2 | SSC Bari U19 |
Rostov II | 1:1 | Loko Moskau II | ||
Krasnodar II | 4:1 | Zenit II | ||
Ural II | 1:0 | FK Tosno II |
AS Wincrange | 1:5 | CS Fola Esch | ||
Pratzerthal | 3:5 | Jeunesse Useldange |
VVV U19 | 4:3 | Feyenoord U18 | ||
NAC Breda U19 | 4:1 | Emmen U19 | ||
Dordrecht U19 | 1:2 | Almere City U19 | ||
Den Bosch U19 | 2:1 | AFC A'dam U19 | ||
Roda JC U19 | 1:1 | PEC Zwolle U19 | ||
FC Twente U19 | 1:1 | Excelsior U19 |
Team TG | 3:2 | Sandvikens IF | ||
Carlstad United | 2:2 | Assyriska FF | ||
Sollentuna FK | 3:1 | Enskede IK |
KaaPo | 5:2 | SJK II |
SV Ried II | 1:2 | St. Marienk. | ||
SPG Wels | 3:2 | Andorf | ||
St. Valentin | 1:5 | Edelweiß | ||
ASKÖ Oedt | 2:0 | Gmunden |
TSV Waldkirchen | 1:2 | Regensburg II | ||
SV Donaustauf | 6:0 | SV Raigering | ||
TSV Bogen | 1:1 | Burglengenfeld | ||
Schwarzenfeld | 3:3 | SV Hutthurm | ||
TSV Bad Abbach | 0:0 | TSV Kareth | ||
SV Etzenricht | 2:0 | Tegernheim |
FC Kilia Kiel | 1:3 | TSV Klausdorf | ||
TSV Altenholz | 2:0 | Schleswig 06 | ||
Büdelsd. TSV | 2:3 | Husumer SV | ||
C. Schönkirchen | 0:2 | Heikendorfer SV | ||
Gettorfer SC | 3:1 | BW Löwenstedt | ||
Osterrönfeld | 0:2 | TSV Bordesholm |
Central Western | 1:0 | Lucky Mile |
St. Pölten U18 | 2:1 | AKA Salzb. U18 | ||
Burgenland U18 | 1:0 | Stmk.-Sturm U18 | ||
AKA LASK U18 | 0:2 | AKA Austria U18 | ||
AKA SV Ried U18 | 2:0 | AKA Tirol U18 | ||
AKA Admira U18 | 2:0 | AKA WAC U18 |
Clyde FC | 1:1 | Cowdenbeath | ||
Stirling Albion | 3:2 | Annan Athletic | ||
Edinburgh City | 0:3 | Peterhead | ||
Elgin City | 3:0 | Montrose | ||
Stenhousemuir | 3:0 | Berwick Rangers |
Zabbar SP | 0:3 | Qormi FC | ||
Pietà Hotspurs | 0:4 | Pembroke |
FC Wil II | 3:0 | FC Einsiedeln | ||
FC Buchs | 1:1 | Chur 97 | ||
FC Uzwil | 0:2 | FC Linth 04 | ||
FC Bazenheid | 1:0 | FC Winkeln SG |
Sparta 2 | 1:3 | BVV Barendrecht | ||
Excelsior M | 1:1 | Koninklijke HFC | ||
Rijnsburgse B. | 0:0 | IJsselm.vogels | ||
Katwijk | 3:2 | Lienden | ||
HHC Hardenberg | 2:0 | AFC Amsterdam | ||
De Dijk | 6:1 | Achilles '29 |
Sönderjyske U19 | 3:2 | Hellerup IK U19 | ||
Viborg FF U19 | 1:1 | AC Horsens U19 | ||
Akademisk U19 | 2:4 | HB Köge U19 | ||
Roskilde U19 | 1:0 | Hvidovre IF U19 | ||
Thisted FC U19 | 1:0 | Naesby BK U19 |
A. Lustenau II | 1:2 | Wolfurt | ||
Fussach | 0:4 | Langenegg | ||
Admira Dornbirn | 3:0 | Schwarzach |
JIPPO | 4:1 | Kurkimäen | ||
FC Blackbird | 2:6 | FC Vaajakoski | ||
Warkaus JK | 2:0 | JPS |
Östers IF U19 | 3:1 | Ängelholm U19 | ||
Malmö FF U19 | 3:0 | Trelleborg U19 | ||
IFK U19 | 1:1 | BK Häcken U19 | ||
GAIS U19 | 0:1 | Kalmar FF U19 | ||
Falkenberg U19 | 0:2 | IF Elfsborg U19 |
Illertissen II | 3:1 | SV Mering | ||
Oberweikertsh. | 4:1 | Bad Grönenbach |
LKS U19 | 0:2 | Cracovia U19 | ||
MOSP U19 | 1:3 | UKS SMS U19 | ||
Wisla U19 | 2:0 | Rzeszow U19 | ||
MKS Polonia U19 | 1:3 | Korona U19 | ||
Stomil U19 | 0:3 | Legia U19 |
Pol. Glubczyce | 1:5 | Zielona Gora | ||
Stilon | 6:3 | Piast Zmigrod |
Bayreuth II | 1:1 | TSV Sonnefeld | ||
VfL Frohnlach | 2:4 | ATSV Erlangen | ||
SpVgg Selbitz | 1:1 | SV Memmelsdorf | ||
SV Friesen | 1:0 | Neudrossenfeld | ||
FSV Bayreuth | 1:1 | FC Lichtenfels |
Royal Blues | 0:1 | NTUS |
SG Bruchköbel | 2:4 | Wald-Michelbach | ||
Vatanspor HG | 0:3 | G. Ober-Roden |
NEC U17 | 1:1 | Feyenoord U17 | ||
Sparta R. U17 | 1:1 | AZ U17 | ||
Utrecht U17 | 0:4 | PSV U17 | ||
Groningen U17 | 0:1 | ADO U17 | ||
Ajax U17 | 1:0 | Heerenveen U17 | ||
Emmen U17 | 2:1 | FC Twente U17 | ||
PEC Zwolle U17 | 1:3 | Vitesse U17 |
Staphorst | 0:0 | AZSV Aalten | ||
Genemuiden | 1:1 | Sparta Nijkerk | ||
Zuidvogels | 1:1 | SV DFS | ||
NSC Nijkerk | 0:5 | CSV Apeldoorn | ||
Berkum | 3:0 | SV Urk | ||
Excelsior '31 | 1:0 | VV Eemdijk | ||
Ajax Amat. | 3:2 | HZVV Hoogeveen |
Veroskr. Tsuno | 1:0 | Ni.St. Oita | ||
K'moto Teachers | 2:0 | MHI Nagasaki SC | ||
KMG Holdings FC | 2:1 | Brew Kashima | ||
FC Nakatsu | 4:0 | FC Naha | ||
NIFS Kanoya FC | 1:2 | Kaiho Bank |
Frankfurt U17 | 1:2 | B. München U17 | ||
Nürnberg U17 | 1:1 | Mainz 05 U17 | ||
St. Kickers U17 | 0:2 | Karlsruhe U17 | ||
Elversberg U17 | 2:3 | Heidenheim U17 | ||
Stuttgart U17 | 6:0 | K'lautern U17 |
Holst. Kiel U17 | 1:2 | Wolfsburg U17 | ||
U. Berlin U17 | 3:1 | RB Leipzig U17 | ||
Hertha BSC U17 | 5:1 | Hannover 96 U17 |
VfL Bochum U17 | 1:0 | 1.FC Köln U17 | ||
M'gladbach U17 | 2:2 | Duisburg U17 | ||
Schalke 04 U17 | 5:0 | Unterrath U17 |
Radn. Nis U17 | 2:2 | Jagodina U17 | ||
Pancevo U17 | 1:1 | Apolon 4 U17 | ||
Vozdovac U17 | 2:0 | Brodarac U17 | ||
Kiker U17 | 0:7 | Partizan U17 |
Volendam U19 | 2:0 | Graafschap U19 | ||
Groningen U19 | 0:3 | Sparta U19 | ||
ADO U19 | 1:2 | NEC U19 | ||
Vitesse U19 | 0:5 | PSV U19 | ||
Feyenoord U19 | 4:1 | Willem II U19 | ||
Heerenveen U19 | 1:5 | Ajax U19 | ||
AZ U19 | 0:1 | Utrecht U19 |
St. Pölten U16 | 0:1 | AKA Salzb. U16 | ||
AKA LASK U16 | 2:4 | AKA Austria U16 | ||
AKA SV Ried U16 | 3:3 | AKA Tirol U16 | ||
AKA Admira U16 | 5:0 | AKA WAC U16 | ||
Burgenland U16 | 1:3 | Stmk.-Sturm U16 |
AIK U19 | 2:3 | Vasalund U19 | ||
Åtvidaberg U19 | 1:4 | IFK Lidingö U19 | ||
Assyriska U19 | 2:3 | IF Bromma U19 |
Zr. Mostar U17 | 0:2 | Zeljeznicar U17 | ||
FK Sloboda U17 | 0:2 | Banja Luka U17 | ||
Krupa U17 | 1:7 | Sarajevo U17 | ||
Celik U17 | 0:3 | FK MDK U17 |
VfL 07 Bremen | 0:10 | Brinkumer SV | ||
Werder III | 3:3 | BSC Hastedt | ||
Blumenthaler SV | 3:1 | OSC Bremerhaven |
Mazur Elk | 0:1 | Huragan Morag | ||
LKS Lomza | 0:4 | Aleksandrow L. | ||
Warta Sieradz | 2:3 | Drweca NML |
Askan. Bernburg | 0:0 | Sandersdorf | ||
Ein. Rudolstadt | 5:0 | Schott Jena | ||
Bischofswerda | 1:0 | Inter Leipzig | ||
VfB Krieschow | 1:1 | Einheit Kamenz |
Hohenstein-E. | 2:0 | Lipsia Eutritzsch | ||
VFC Plauen II | 14:00 | Reichenbach | ||
FC Grimma | 1:2 | Großenhainer FV | ||
FC 1910 Lößnitz | 7:0 | BSG Stahl Riesa | ||
VfB Zwenkau | 1:2 | Pirna-Copitz | ||
Radebeuler BC | 1:1 | K. Markkleeberg |
H. Zehlendorf | 1:0 | Torgelower FC |
FC Türkiye | 5:0 | V/W Billstedt | ||
SV Curslack-N. | 2:2 | SV Rugenbergen |
Bad Pyrmont | 1:1 | OSV Hannover | ||
Krähenwinkel | 5:1 | FC Eldagsen | ||
Heeßeler SV | 1:1 | Ramlingen-E. |
VfL Lohbrügge | 3:0 | Juventude |
Romonta Amsdorf | 4:0 | GW Piesteritz | ||
RW Thalheim | 3:1 | Haldensleber SC | ||
IMO Merseburg | 3:0 | Edelw. Arnstedt | ||
U. Schönebeck | 1:3 | Bitterfeld-W. | ||
Blau-Weiß Dölau | 0:1 | SV BW Zorbau | ||
Eintr. Elster | 1:3 | Sangerhausen |
TSV Moosach | 1:0 | TuS Geretsried | ||
SB Rosenheim | 3:0 | Pfarrkirchen | ||
ESV Freilassing | 2:2 | TSV Kastl | ||
ASV Dachau | 2:1 | TV Aiglsbach | ||
SV Manching | 0:1 | FC Töging |
1.FC Fuchsstadt | 1:3 | TuS Röllbach | ||
TG Höchberg | 0:5 | TSV Abtswind | ||
TSV Karlburg | 5:2 | Alem. Haibach |
SV Donau | 3:2 | Union Mauer | ||
FavAC | 3:1 | Wiener Viktoria | ||
Post SV | 4:0 | 1210 Wien | ||
Austria XIII | 2:2 | TWL Elektra |
ASV Durlach | 3:0 | SG Kirchheim | ||
SV Schwetzingen | 0:3 | VfB Eppingen | ||
TuS Bilfingen | 0:4 | Friedrichstal | ||
FC Kirrlach | 1:0 | SpVgg Neckarelz |
Dro Alto Garda | 0:0 | Romanese |
Nerostellati | 1:2 | Campobasso |
A. Ludwigshafen | 3:0 | Bad Kreuznach | ||
Waldalgesheim | 0:0 | ASV Fußgönheim | ||
TuS Hohenecken | 1:1 | SC Hauenstein |
Melchiorshausen | 5:1 | SV Grohn |
Halberg Brebach | 4:1 | VfL Primstal | ||
B. Neunkirchen | 2:1 | Friedrichsthal | ||
SG Mettlach | 0:2 | SV 09 Bübingen | ||
SF Köllerbach | 0:0 | FSG Bous | ||
VfB Dillingen | 2:2 | TuS Herrensohr |
Golling | 1:1 | Kuchl | ||
Zell am See | 4:1 | A. Salzburg | ||
ÖTSU Hallein | 1:1 | Straßwalchen |
Petersberg | 1:1 | SV Kaufungen 07 | ||
SG Bad Soden | 2:1 | SC Willingen | ||
Weidenhausen | 4:0 | SSV Sand |
FSV Fernwald | 4:1 | FSV Braunfels | ||
Langenaubach | 1:1 | VfB Marburg |
SK Maria Saal | 3:2 | ASKÖ Gmünd | ||
SVG Bleiburg | 2:1 | VST Völkermarkt |
1.FC Viersen | 1:2 | Rather SV |
FSV Vohwinkel | 4:3 | VfB Hilden |
FT Braunschweig | 4:1 | Landolfshausen | ||
SCW Göttingen | 3:8 | Wolfenbüttel |
Mauerwerk | 0:1 | SC/ESV Parndorf |
|
SG Betzdorf | 2:1 | SV Windhagen | ||
FV Morbach | 1:1 | SG Malberg/R. |
Zeljeznicar U19 | 6:0 | GOSK Gabela U19 | ||
FK MDK U19 | 1:2 | Banja Luka U19 |
FC Rothrist | 1:1 | Aargau U21 |
Letzte Torschützen
Spieler/Team
Begegnung