Bor. M'gladbach | 1:2 | RB Leipzig |
|
|
1.FC Köln | 1:1 | FC Schalke 04 |
|
Karlsruher SC | 1:2 | Union Berlin |
|
|
Arm. Bielefeld | 1:1 | FC St. Pauli |
|
|
Dynamo Dresden | 1:2 | Hannover 96 |
|
Hansa Rostock | 1:0 | Hallescher FC |
|
Malta U16 | 2:0 | Gibraltar U16 |
Real Sociedad | 0:1 | FC Villarreal |
|
|
FC Valencia | 2:0 | Athletic Bilbao |
|
|
Celta Vigo | 3:0 | CA Osasuna | ||
FC Barcelona | 2:1 | CD Leganés |
FC Ordino | 6:1 | CE Jenlai |
FC Bologna | 0:1 | Inter Mailand |
|
|
Sampdoria | 1:1 | Cagliari Calcio | ||
Delfino Pescara | 5:0 | Genua CFC | ||
Chievo Verona | 1:3 | SSC Neapel |
|
|
Udinese Calcio | 1:2 | US Sassuolo | ||
AS Rom | 4:1 | FC Turin | ||
AC Mailand | 2:1 | AC Florenz |
G. Bordeaux | 3:0 | EA Guingamp | ||
Montpellier | 2:1 | AS St.-Étienne | ||
Olympique Lyon | 4:2 | Dijon FCO | ||
Paris SG | 0:0 | FC Toulouse |
SV Ried | 1:6 | RB Salzburg |
|
HBS | 3:4 | HSC '21 | ||
Juliana '31 | 3:2 | De Dijk | ||
OJC Rosmalen | 1:1 | UDI '19 | ||
Be Quick 1887 | 1:2 | USV Hercules | ||
EVV Echt | 1:1 | JVC Cuijk | ||
Papendorp | 2:11 | Westlandia | ||
OFC Oostzaan | 0:1 | Quick '20 |
Pandurii | 0:1 | Concordia | ||
Astra Giurgiu | 1:0 | FCV Farul |
Genclerbirligi | 2:0 | Konyaspor | ||
Fenerbahce | 0:0 | Kasimpasa |
|
|
Adanaspor | 1:5 | Ankaraspor | ||
Besiktas | 3:1 | Akhisarspor |
Willem II | 1:1 | AZ Alkmaar | ||
Vitesse Arnheim | 0:1 | Ajax Amsterdam |
|
|
Sparta R. | 2:2 | FC Groningen | ||
ADO Den Haag | 0:1 | Feyenoord |
|
FC Basel | 4:3 | Lausanne-Sport |
|
|
FC Vaduz | 1:1 | FC Lugano |
|
|
Grasshoppers | 0:1 | FC Sion |
|
TEC | 2:0 | Koninklijke HFC |
Kilmarnock FC | 1:2 | Aberdeen FC | ||
Dundee FC | 2:1 | Glasgow Rangers |
Panionios | 1:0 | Iraklis | ||
PAOK Saloniki | 4:0 | Veria NPS | ||
Panetolikos | 1:2 | Platanias | ||
AEK Athen | 1:0 | Olymp. Piräus |
Stand. Lüttich | 1:1 | KAA Gent |
|
|
KV Oostende | 1:4 | RSC Anderlecht |
|
|
KRC Genk | 1:1 | R Charleroi SC |
KVV Coxyde | 2:2 | White Star |
Union SG | 2:0 | Tubize-Braine |
Hradec Kralove | 0:2 | Dukla Prag | ||
Karvina | 1:1 | Mlada Boleslav | ||
Sparta Prag | 1:0 | Bohemians 1905 |
FC Kopenhagen | 0:0 | Bröndby IF | ||
Aarhus GF | 1:2 | Aalborg BK | ||
FC Midtjylland | 0:0 | Viborg FF |
Rad Belgrad | 0:1 | Partizan | ||
Spartak | 1:4 | Vojvodina |
NK Osijek | 2:3 | HNK Rijeka | ||
RNK Split | 1:1 | Hajduk Split |
VPS | 0:1 | MuSa | ||
PS Kemi | 0:0 | OPS |
SJK U19 | 1:2 | Reipas U19 | ||
TPV U19 | 0:2 | JJK U19 |
Cracovia | 1:1 | Pogon Stettin | ||
Legia Warschau | 1:3 | Ruch Chorzow |
Tatran Presov | 0:2 | Slo. Bratislava | ||
FC ViOn | 1:1 | Ruzomberok |
Greifswalder FC | 2:0 | Grimmener SV |
Pr. Reinfeld | 3:0 | SSC Hagen |
BV Germania | 2:3 | SCW Göttingen | ||
SC Gitter | 2:4 | TSV Hillerse | ||
SSV Vorsfelde | 4:1 | SV Lengede | ||
Göttingen 05 | 2:0 | Landolfshausen | ||
Lupo-Martini II | 2:2 | FC Grone | ||
TSC Vahdet | 1:2 | Goslarer SC |
SV Mehring | 3:1 | SF Eisbachtal | ||
SG Mendig | 0:5 | FV Morbach | ||
SG 99 Andernach | 3:2 | FV Engers 07 |
Rielasingen | 1:1 | SV Endingen | ||
FC Auggen | 4:3 | SV Kuppenheim |
SV Spexard | 1:1 | TuS Haltern | ||
SV Zweckel | 1:1 | Vict. Clarholz | ||
SV Schermbeck | 0:2 | Westernkotten | ||
Rödinghausen II | 0:1 | SpVgg Vreden | ||
YEG Hassel | 3:2 | Viktoria Heiden | ||
TuS Hiltrup | 1:3 | Delbrücker SC |
Vikt. Buchholz | 1:3 | 1.FC Kleve |
BSC Hastedt | 2:4 | KSV Vatan Sport | ||
SC Borgfeld | 2:2 | SC Vahr-Blockd. | ||
Komet Arsten | 4:2 | SFL Bremerhaven | ||
Türkspor Bremen | 1:1 | Woltmershausen | ||
SV Hemelingen | 4:1 | Union 60 Bremen |
CD Cruz Azul | 0:1 | Atlas | ||
CF Monterrey | 1:0 | CF Pachuca | ||
Morelia | 1:2 | Toluca | ||
Club León FC | 2:2 | Santos Laguna | ||
Necaxa | 1:4 | Querétaro FC | ||
Chivas | 1:0 | CF América |
|
|
UNAM Pumas | 3:3 | Club Tijuana | ||
Puebla FC | 3:0 | Chiapas FC |
Santa Tecla | 4:2 | Chalatenango | ||
L.A. Firpo | 1:3 | ADI Metapán | ||
Alianza FC | 2:1 | Sonsonate | ||
FAS | 2:1 | CD Dragón |
Uni. Popayán | 2:0 | Leones FC | ||
Cúcuta Dep. | 0:1 | Barranquilla FC |
Rionegro Águila | 0:0 | Millonarios FC |
|
|
CD La Equidad | 0:3 | CD América |
|
|
Junior FC | 1:2 | Alianza FC | ||
A. Bucaramanga | 1:1 | Envigado FC |
Cafetaleros | 5:1 | Venados FC | ||
FC Juárez | 1:2 | Dorados Sinaloa | ||
Tampico Madero | 3:0 | Correcaminos | ||
Leones Negros | 0:0 | Atlante |
Colo-Colo | 2:1 | O'Higgins | ||
Antofagasta | 5:0 | U. Concepción | ||
San Luis | 1:1 | CD Everton |
Central Coast | 0:3 | Melbourne Vict. |
Estudiantes | 0:0 | Monagas SC | ||
Táchira | 2:2 | Dep. La Guaira | ||
Portuguesa FC | 0:3 | Deportivo JBL | ||
Metropolitanos | 0:2 | Aragua FC | ||
Dep. Anzoátegui | 0:0 | Carabobo FC |
KF Korabi | 0:2 | KF Vllaznia | ||
KF Skënderbeu | 3:0 | FC Luftëtari | ||
Flamurtari FC | 0:1 | KF Teuta |
KAC Kénitra | 2:2 | Hassania Agadir | ||
CR Al Hoceima | 1:0 | KACM Marrakech | ||
Difaâ El Jadida | 1:1 | OC Safi |
El Makasa | 3:4 | Smouha | ||
El Ahly | 2:0 | El Mokawloon |
CA Bizertin | 1:2 n.E. | Club Africain | ||
Esperance | 2:0 | ES Zarzis | ||
US Ben Guerdane | 1:0 | Stade Gabèsien | ||
CS Hammam-Lif | 5:4 n.E. | ES Sahel |
St. Mirren | 4:1 | The New Saints |
Plaza Colonia | 0:1 | Nacional | ||
CA Cerro | 4:3 | Tanque Sisley | ||
River Plate | 1:2 | Wanderers | ||
Sud América | 1:2 | Defensor SC |
Libertad | 2:1 | Cerro Porteño | ||
Olimpia | 1:1 | Independiente |
KR Reykjavík | 2:2 | Selfoss | ||
Fylkir | 1:2 | Leiknir |
Salomonen U17 | 12:0 | Samoa U17 | ||
Neuseeland U17 | 5:0 | Fidschi U17 |
Tasman United | 2:1 | Eastern Suburbs | ||
Southern United | 1:3 | Team Wellington | ||
Phoenix Res. | 2:7 | Hawke’s Bay | ||
Canterbury Utd. | 1:2 | Waitakere Utd. | ||
Auckland City | 4:1 | Hamilton W. |
Sport. Cristal | 3:0 | U. San Martín | ||
FBC Melgar | 3:0 | Unión Comercio | ||
UTC | 2:1 | Universitario |
GFA FC | 0:2 | Yangon United |
Samut Prakan C. | 2:1 | Chonburi FC | ||
Swat Cat | 1:1 | Police Tero FC | ||
Port FC | 3:2 | Suphanburi FC | ||
Ubon United | 4:1 | Ratchaburi FC |
Angthong FC | 1:1 | PTT Rayong | ||
Krabi FC | 0:0 | Nakhonpathom | ||
Samutsongkhram | 1:1 | Chainat FC | ||
Chiangmai FC | 2:0 | Kasetsart FC |
Pisa | 0:0 | Frosinone |
Livorno | 0:1 | Giana Erminio | ||
Viterbese | 1:0 | Lupa Roma | ||
Olbia | 1:3 | Piacenza | ||
Pro Piacenza | 3:1 | Arezzo | ||
Tuttocuoio | 3:1 | Carrarese | ||
Lucchese | 0:1 | Pontedera | ||
Prato | 1:0 | Renate | ||
Pistoiese | 1:0 | Siena |
FC Fulham | 0:3 | Tottenham |
|
|
Blackburn | 1:2 | Manchester Utd. |
|
SD Huesca | 2:1 | Sevilla B | ||
FC Cádiz | 0:0 | Reus Deportiu | ||
Rayo Vallecano | 1:2 | CD Mirandés | ||
Real Oviedo | 2:1 | FC Getafe | ||
Alcorcón | 1:1 | Real Saragossa |
SM Caen B | 2:0 | Bourges 18 |
Cozes | 0:0 | Genêts Anglet |
MVV Maastricht | 0:0 | FC Eindhoven |
Paços Ferreira | 2:1 | Vitória Setúbal | ||
Belenenses | 1:1 | Vit. Guimarães |
|
|
SC Braga | 0:1 | Benfica |
|
Boluspor | 1:0 | Ümraniyespor | ||
Elazigspor | 0:0 | Eskisehirspor | ||
Balikesirspor | 5:0 | Bandirmaspor |
FC Chiasso | 0:2 | Neuchâtel Xamax | ||
Servette FC | 3:2 | FC Schaffhausen |
FC Santos | 0:1 | Ferroviária-SP | ||
FC São Paulo | 2:2 | Mirassol-SP | ||
São Bento-SP | 0:0 | Botafogo-SP | ||
Ponte Preta | 0:0 | RB Brasil | ||
Santo André-SP | 0:1 | São Bernardo-SP | ||
Linense-SP | 0:4 | Palmeiras |
|
Jihlava B | 0:0 | Slavia Prag B | ||
FCZ Brünn B | 1:1 | Teplice B | ||
C. Budejovice B | 0:2 | Sl. Liberec B | ||
Ml. Boleslav B | 3:3 | Karvina B |
Passo Fundo | 2:2 | Internacional |
|
|
Veranópolis-RS | 1:1 | Cruzeiro-RS | ||
Caxias-RS | 3:0 | São Paulo-RS |
AIK | 1:0 | GAIS | ||
Kalmar FF | 1:1 | Trelleborgs FF | ||
Landskrona BoIS | 2:1 | Gefle IF | ||
IFK Norrköping | 1:1 | Örgryte | ||
Arameisk SIF | 0:5 | IK Sirius | ||
Elfsborg | 2:2 | IFK Värnamo |
Leicester U21 | 2:1 | Arsenal U21 | ||
Man Utd U21 | 0:2 | Reading U21 | ||
Liverpool U21 | 1:2 | Derby U21 |
H. Ashkelon | 0:1 | M. Petah Tikva | ||
Hapoel Haifa | 0:0 | H. Beer Sheva |
CD Ebro | 1:1 | CE L'Hospitalet | ||
Atl. Baleares | 0:0 | UE Costa Brava | ||
RCD Mallorca B | 0:0 | CE Sabadell | ||
CF Gavà | 2:1 | Atl. Levante | ||
Espanyol B | 3:1 | AE Prat | ||
Hércules | 1:3 | FC Badalona | ||
CD Alcoyano | 3:0 | Valencia B |
Yomra Spor | 0:0 | C. Dardanel | ||
Dersim Spor | 2:1 | Düzcespor | ||
Erbaaspor | 1:0 | Batman Petrol | ||
Derince Spor | 1:1 | Yesil Bursa | ||
Bodrum FK | 2:0 | Kirikhanspor | ||
Bucaspor 1928 | 3:1 | Silivrispor | ||
Manisa FK | 1:1 | Catalcaspor |
FC Schönberg 95 | 2:2 | FSV Luckenwalde | ||
ZFC Meuselwitz | 0:1 | Berliner AK | ||
Lok Leipzig | 2:2 | FCO Neugersdorf | ||
RB Leipzig II | 0:1 | W. Nordhausen |
Eintracht Trier | 5:0 | SSV Ulm 1846 |
|
|
Hoffenheim II | 2:0 | K'lautern II |
Wattenscheid 09 | 2:1 | Schalke 04 II | ||
Spfr. Siegen | 3:2 | 1.FC Köln II |
E. Norderstedt | 3:0 | BSV Rehden | ||
VfB Oldenburg | 1:2 | SC Weiche 08 | ||
SV Eichede | 3:0 | Lupo-Martini | ||
TSV Havelse | 0:0 | Hannover 96 II |
CD Marquense | 1:0 | Antigua GFC | ||
Guastatoya | 4:0 | Carchá | ||
Cobán Imperial | 3:0 | Suchitepéquez | ||
CD Petapa | 1:1 | Malacateco |
CA Veragüense | 3:0 | Atl. Nacional |
Honduras Progr. | 0:1 | Real España | ||
Real Sociedad | 4:0 | FC Motagua | ||
Platense FC | 0:0 | CDS Vida | ||
CD Olimpia | 3:2 | Juticalpa |
AD San Carlos | 2:0 | Pérez Zeledón | ||
La U | 1:1 | LD Alajuelense | ||
Saprissa | 4:1 | Liberia | ||
Cartaginés | 1:1 | Santos FC | ||
Limón FC | 7:0 | Guadalupe FC | ||
AD Carmelita | 1:2 | Herediano |
SC Condor | 1:0 | FC Süderelbe | ||
Altona 93 | 3:1 | SV Halstenbek | ||
Wedeler TSV | 1:1 | TuS Osdorf | ||
TSV Buchholz 08 | 0:0 | Barmbek-U. | ||
Buxtehude | 0:2 | TuS Dassendorf | ||
FC Türkiye | 1:0 | Klub Kosova | ||
Concordia | 0:1 | SV Rugenbergen |
SC Freiburg II | 0:0 | Bahlinger SC |
KFC Uerdingen | 4:0 | VfB Hilden |
SV Lippstadt 08 | 2:0 | Hammer SpVg | ||
Neuenkirchen | 2:4 | TuS Erndtebrück | ||
1.FC Kaan-M. | 1:1 | ASC 09 Dortmund | ||
TuS Ennepetal | 0:0 | SuS Stadtlohn | ||
Brünninghausen | 2:0 | SC Paderborn II | ||
Erkenschwick | 0:2 | SC Hassel |
BSG Wismut Gera | 1:2 | Brandenburg. SC | ||
Inter Leipzig | 0:0 | CZ Jena II | ||
FSV Barleben | 1:1 | Sandersdorf | ||
Schott Jena | 1:2 | SV Merseburg 99 |
ESC Geestemünde | 0:1 | Schwachhausen | ||
BTS Neustadt | 4:3 | FC Oberneuland | ||
Habenhauser FV | 1:1 | VfL 07 Bremen |
Arm. Hannover | 2:3 | TuS Bersenbrück |
Naft M.I.S F.C. | 0:1 | Baadraan |
Hertha BSC U19 | 4:0 | Osnabrück U19 | ||
Hamburg U19 | 2:0 | CZ Jena U19 | ||
Holst. Kiel U19 | 1:1 | Werder U19 |
1.FC Köln U19 | 4:1 | Düsseldorf U19 | ||
Wuppertal U19 | 0:2 | VfL Bochum U19 | ||
Schalke 04 U19 | 2:2 | M'gladbach U19 | ||
Bielefeld U19 | 0:3 | B. Dortmund U19 | ||
RW Essen U19 | 1:2 | Duisburg U19 |
Mainz 05 U19 | 0:1 | B. München U19 | ||
SC Freiburg U19 | 2:2 | Stuttgart U19 | ||
Frankfurt U19 | 0:0 | Gr. Fürth U19 | ||
TSV 1860 U19 | 0:0 | FC Augsburg U19 | ||
St. Kickers U19 | 4:0 | Ingolstadt U19 |
Wolfsburg U17 | 1:1 | D. Dresden U17 | ||
U. Berlin U17 | 2:6 | RB Leipzig U17 | ||
Werder U17 | 3:0 | Hamburg U17 | ||
Braunschw. U17 | 0:1 | Hertha BSC U17 | ||
Niendorf U17 | 0:6 | St. Pauli U17 |
Vikt. Köln U17 | 1:1 | Düsseldorf U17 | ||
Hombruch U17 | 4:0 | Duisburg U17 | ||
RW Essen U17 | 0:1 | Leverkusen U17 | ||
B. Dortmund U17 | 7:0 | FC M'gladb. U17 |
TSV 1860 U17 | 3:0 | K'lautern U17 | ||
Mainz 05 U17 | 3:1 | Sandhausen U17 | ||
U'haching U17 | 0:1 | Stuttgart U17 |
AEK Larnaka | 4:2 | Omonia Nikosia | ||
Apol. Limassol | 3:0 | Karmiotissa | ||
Anorthosis | 4:2 | Ethnikos |
Shabab Baalbeck | 0:3 | Shabab Al-Sahel |
Bermuda U20 | 1:1 | Trinidad U20 | ||
Costa Rica U20 | 0:1 | El Salvador U20 |
Cailungo | 0:4 | Cosmos | ||
La Fiorita | 2:1 | SS Folgore | ||
San Giovanni | 1:2 | Tre Fiori |
Sun Hei | 2:1 | Shatin | ||
Leaper | 3:2 | Yau Tsim Mong | ||
Double Flower | 1:0 | Kwun Tong | ||
Wan Chai | 3:2 | Kwai Tsing | ||
Tung Sing | 2:5 | Wong Tai Sin |
Kwong Wah | 0:3 | Mutual | ||
Supreme | 1:2 | Kowloon City | ||
Sham Shui Po | 2:1 | Tuen Mun FC | ||
Central Western | 1:1 | Hoi King | ||
Sai Kung | 0:4 | Tuen Mun | ||
Lucky Mile | 1:0 | Tsun Tat |
Yuen Long | 2:0 | Rangers | ||
South China AA | 0:2 | Orion |
Quang Ninh FC | 2:1 | SLNA FC | ||
HCMC FC | 5:2 | Long An | ||
Binh Duong FC | 0:1 | HAGL FC |
Sumqayit | 1:0 | AZAL | ||
FK Qabala | 2:0 | Qarabag FK |
KF Flamurtari | 4:5 n.E. | KF Trepca | ||
FC Besa | 3:1 n.V. | FC Drita | ||
KF Vëllaznimi | 0:1 | FC Prishtina | ||
KF Bashkimi | 0:2 | KF Liria |
Glacis United | 1:0 | Lions Gibraltar |
Hearts of Oak | 0:0 | Medeama | ||
Berekum Chelsea | 0:0 | Asante Kotoko | ||
Elmina Sharks | 0:1 | Aduana Stars | ||
WAFA SC | 2:0 | Ebusua Dwarfs | ||
Liberty Prof. | 2:0 | Inter Allies |
Abia Warriors | 0:1 | Kanemi Warriors | ||
Gombe United | 0:0 | Akwa United | ||
Katsina Utd. | 1:1 | Shooting Stars | ||
Nasarawa United | 1:1 | Sunshine Stars | ||
Plateau United | 2:0 | Niger Tornadoes | ||
Remo Stars FC | 1:1 | Lobi Stars |
Perugia U19 | 1:3 | LR Vicenza U19 |
Cittadella U19 | 0:3 | Udinese U19 |
Frosinone U17 | 1:0 | Avellino U17 | ||
Benevento U17 | 1:1 | SSD Palermo U17 | ||
SSC Neapel U17 | 1:2 | Pescara U17 | ||
Ascoli U17 | 1:0 | Latina U17 | ||
SSC Bari U17 | 2:1 | Perugia U17 | ||
FC Crotone U17 | 0:2 | Salernitana U17 |
Casale | 1:0 | Borgosesia | ||
Varesina | 3:1 | Milano City | ||
Legnano AC | 0:2 | Cuneo | ||
Pro Sesto | 2:0 | Caratese | ||
Bra | 1:1 | Gozzano | ||
Pro Eureka | 0:0 | Inveruno | ||
Caronnese | 2:2 | AVC Vogherese | ||
FC Pinerolo | 0:1 | Varese |
Vardar Skopje | 3:0 | FC Shkupi | ||
Shkendija | 2:0 | Sileks Kratovo | ||
Pobeda Prilep | 2:2 | Pelister Bitola | ||
Bregalnica Stip | 0:1 | Renova | ||
Makedonija | 0:3 | Rabotn. Skopje |
Sammaurese | 2:1 | Alfonsine | ||
Pineto | 0:1 | Castelfidardo | ||
Agnonese | 3:1 | Jesina | ||
Monticelli | 2:3 | Fermana | ||
Romagna Centro | 1:1 | San Nicolò | ||
Recanatese | 0:2 | San Marino | ||
Vis Pesaro | 3:0 | Civitanovese | ||
Campobasso | 2:1 | Vastese |
San Teodoro | 0:1 | Albalonga | ||
Ostiamare | 1:0 | Arzachena | ||
Latte Dolce | 2:1 | Avezzano | ||
L'Aquila | 0:0 | FC Castello | ||
Sarrabus Ogl. | 0:1 | Nuorese | ||
Rieti | 2:1 | SEF Torres 1903 | ||
Monterosi | 1:2 | Sansepolcro |
Gela | 3:1 | Castrovillari | ||
Pomigliano | 1:2 | Cavese | ||
Gragnano | 1:3 | Frattese | ||
Sancataldese | 0:1 | Gladiator | ||
R. Aversa | 1:2 | Igea Virtus | ||
Rende | 0:1 | Palmese | ||
Sicula Leonzio | 4:1 | Sarnese | ||
Turris | 4:1 | AS Sersale |
Victoria W. | 2:0 | Pembroke | ||
Balzan FC | 1:2 n.V. | Tarxien | ||
Floriana FC | 2:0 | Hamrun Spart. |
UNAM Pumas U20 | 3:0 | Tijuana U20 | ||
Puebla FC U20 | 3:1 | Jaguares U20 |
Royal AM | 2:0 | Chippa United |
Ch. Brothers | 4:5 | Minerva Academy | ||
Chennai City | 1:4 | Shillong Lajong |
Letzte Torschützen
Spieler/Team
Begegnung