Juventus Turin | 1:4 | Real Madrid |
|
Chile | 3:0 | Burkina Faso | ||
Nicaragua | 0:1 | Bolivien | ||
Portugal | 4:0 | Zypern | ||
USA | 1:1 | Venezuela |
Zanaco FC | 2:1 | Coton Sport FC | ||
Ferr. Beira | 1:0 | Al-Merrikh SC | ||
ES Sahel | 1:1 | Al-Hilal |
Kampala CC | 2:1 | Rivers United | ||
Smouha | 1:1 | Al-Hilal Obeid | ||
CF Mounana | 0:1 | Horoya AC |
Kayserispor | 0:1 | Basaksehir |
|
|
Adanaspor | 1:3 | Fenerbahce |
|
|
Galatasaray | 2:1 | Konyaspor | ||
C. Rizespor | 1:0 | Alanyaspor | ||
Besiktas | 4:0 | Ankaraspor | ||
Trabzonspor | 1:2 | Bursaspor |
Coritiba FC | 1:0 | Athletico-PR |
|
América-MG | 0:2 | Paysandu-PA | ||
Oeste-SP | 2:0 | CRB | ||
Ceará SC | 1:0 | Londrina-PR | ||
Santa Cruz-PE | 2:1 | ABC FC | ||
Vila Nova FC | 3:1 | Guarani | ||
Luverdense-MT | 0:0 | Criciúma EC |
OPS | 1:2 | TPS | ||
FC Honka | 4:0 | AC Oulu | ||
Kokkolan PV | 2:1 | Ekenäs IF |
PS Kemi | 1:1 | JJK Jyväskylä | ||
FC Lahti | 0:0 | VPS | ||
SJK Seinäjoki | 0:3 | FC Inter |
KJP Kouvola | 3:2 | FC Kuusysi | ||
JäPS | 1:0 | FC Kiffen | ||
Kultsu FC | 1:0 | Mikkelin |
Peimari United | 2:2 | SalPa | ||
Tampere United | 0:3 | MuSa | ||
FC Viikingit | 2:1 | EsPa | ||
FC Jazz | 2:3 | NuPS |
Vaasa IFK | 1:0 | GBK | ||
Jakobstads BK | 0:3 | AC Kajaani |
Neubrandenburg | 2:2 | E. Ueckermünde | ||
FC Pommern | 1:0 | SV 90 Görmin | ||
FC Förderkader | 2:3 | Rostocker FC | ||
TSV Bützow | 0:2 | MSV Pampow | ||
SGA Boizenburg | 2:2 | TSV Friedland |
RW Hadamar II | 1:2 | SG Kinzenbach | ||
TSV/FC Korbach | 2:3 | FSV Thalau |
F. Heddesheim | 2:2 | Freiburger FC |
SV Erlenbach | 2:1 | Jahn Forchheim | ||
1.SC Feucht | 2:0 | FSV Erlangen-B. | ||
Wolfratshausen | 5:0 | TSV Landsberg | ||
TSV Bogen | 1:1 | SB Traunstein |
TSV Klausdorf | 3:2 | Nordmark Satrup | ||
TSV Pansdorf | 2:1 | Kaltenkirchen |
Sarmiento Junin | 1:0 | Defensa | ||
Godoy Cruz | 0:2 | Atl. Rafaela | ||
Tigre | 0:3 | Vélez Sarsfield |
|
|
CA Temperley | 2:1 | CA Talleres |
|
|
Rosario Central | 0:0 | CA Colón |
Dep. Coopsol | 1:1 | Sport Ancash |
Portland | 2:0 | San Jose | ||
New York City | 2:1 | Philadelphia | ||
Kansas City | 3:0 | Minnesota | ||
Vancouver | 3:1 | Atlanta |
Iwate Grulla M. | 0:1 | Yokohama SCC | ||
Kataller Toyama | 2:0 | SC Sagamihara | ||
FC Tokyo Res. | 1:0 | G. Osaka Res. | ||
C. Osaka Res. | 1:2 | FC Ryukyu |
RKD Ryugasaki | 0:0 | Briobe. Urayasu | ||
MinebeaMitsumi | 1:3 | FC Imabari | ||
Sony Sendai | 0:0 | ReinMeer Aomori | ||
Maru. Okazaki | 1:1 | Yoko. Musashino |
Ain Foods SC | 1:3 | Takasago Min. | ||
Laran. Kyoto | 1:1 | KanDai Club '10 | ||
Diablo. Takada | 1:1 | Renaiss Koka | ||
Basara Hyogo | 2:0 | Kyoto Shiko SC |
Cen.Cuo. Harima | 1:0 | Lagend Shiga | ||
St.Andrews FC | 0:2 | Ococias Kyoto |
Leiknir F. | 1:2 | Fram Reykjavík | ||
Selfoss | 1:0 | HK Kópavogs | ||
ÍR | 2:1 | Thór |
Zr. Mostar U17 | 3:2 | Bijeljina U17 |
Zr. Mostar U19 | 4:1 | Bijeljina U19 |
Isloch | 1:2 | FK Slutsk | ||
Gorodeya | 1:1 | Krumkachi | ||
FK Gomel | 2:2 | Neman Grodno |
CO Medenine | 2:0 | AS Marsa |
Podrinje | 2:4 | Rudar Prijedor | ||
Kozara Gradiska | 0:4 | Drina Zvornik | ||
B. Banja Luka | 0:0 | Tekstilac | ||
Sutjeska Foca | 0:0 | Slavija S. | ||
Sloga Meridian | 2:1 | Mrkonjic | ||
Zvijezda 09 | 2:0 | FK Borac Samac |
St. Louis FC | 2:0 | Toronto FC II |
Gimhae FC | 1:0 | Changwon FC | ||
FC Mokpo | 1:1 | Cheonan City |
FC Anyang | 0:0 | Suwon FC | ||
Seongnam FC | 0:0 | Ansan Greeners |
General Diaz | 0:2 | Libertad | ||
Independiente | 1:2 | Cerro Porteño |
CA Fénix | 1:1 | Liverpool FC | ||
Racing Club | 1:0 | Juventud | ||
Danubio FC | 1:2 | Nacional | ||
Wanderers | 1:0 | CA Cerro |
Paide | 0:1 | Kalju FC | ||
JK Tammeka | 0:2 | FC Flora |
Keila JK | 1:3 | Vändra Vaprus | ||
Viimsi JK | 2:3 | FC Joker |
Alianza Atl. | 1:3 | Unión Comercio | ||
Dep. Municipal | 0:1 | UTC |
Savan Utd. | 1:2 | FC Chanthabouly | ||
Lao Police Club | 1:1 | NUOL FC |
S. Myanmar FC | 1:2 | Rakhine United |
NFA U17 | 1:2 | Balestier K. R. | ||
Tampines Res. | 0:2 | NFA U18 |
Chita | 2:0 | Sakhalin | ||
Irkutsk | 3:1 | Smena |
D. Calarasi | 3:0 | Foresta Suceava | ||
CS Afumati | 2:1 | FC Brasov | ||
UTA Arad | 2:2 | Chindia | ||
Sepsi OSK | 1:1 | CS Mioveni |
Leixões | 1:1 | Praiense | ||
Merelinense | 0:1 | Académico Viseu |
FC Aarau | 2:0 | Neuchâtel Xamax | ||
Le Mont LS | 0:1 | Servette FC |
|
|
FC Wil 1900 | 2:1 | FC Schaffhausen | ||
FC Winterthur | 3:1 | FC Chiasso | ||
FC Zürich | 3:0 | FC Wohlen |
Olmütz B | 3:0 | Hlucin | ||
Hulin | 1:1 | Mohelnice | ||
Lisen | 1:0 | Blansko | ||
Petrkovice | 2:2 | 1.HFK Olomouc | ||
Zlinsko | 0:2 | Unicov | ||
MFK Vyskov | 3:2 | HS Kromeriz | ||
Slovacko B | 1:0 | HFK Trebic |
Loko Vltavin | 3:0 | Prevysov | ||
Domazlice | 0:3 | Olympia | ||
Chrudim | 1:0 | Kraluv Dvur | ||
Benesov | 6:1 | Taborsko B | ||
Tachov | 4:2 | Pisek | ||
Dobrovice | 5:0 | Vysehrad |
Tromsø | 2:4 | Vålerenga | ||
Stabæk | 2:4 | Lillestrøm |
YB Funde | 1:3 | GuaZ FC | ||
SD Taishan | 1:2 | TJ Tianhai | ||
SH Port | 4:1 | Liaoning FC | ||
Jiangsu FC | 1:2 | HB FC |
SX KQ Yuejia | 0:0 | YN F. Tigers | ||
BJ BSU | 4:2 | BD Yingli ETS | ||
QD FC | 3:1 | DL Transcen. | ||
SZ FC | 0:0 | BJ Chengfeng |
Vidar | 4:0 | Fana |
Bærum | 4:0 | Grorud | ||
Follo FK | 0:1 | Kjelsås | ||
Nybergsund | 0:0 | Brumunddal |
Legia II | 0:1 | LKS Lodz | ||
Ursus Warszawa | 2:0 | Ruch W.M. | ||
LKS Lomza | 2:2 | Jagiellonia II | ||
Motor Lubawa | 1:2 | Sokol Ostroda | ||
Swit N.D.M. | 1:1 | Aleksandrow L. | ||
Widzew Lodz | 0:1 | Drweca NML |
Stal Brzeg | 4:3 | GKS Jastrzebie | ||
Sleza Wroclaw | 0:1 | BKS Stal Bielsko-Biala | ||
Pniowek P. | 2:1 | Gornik Polk. | ||
Skra Czesto. | 1:1 | Unia Turza | ||
Gornik W. | 0:1 | L. Dzierzoniow | ||
Ruch Zd. | 2:0 | Sl. Wroclaw II |
Kalmar FF | 0:1 | Örebro SK | ||
Östersunds FK | 3:1 | GIF Sundsvall | ||
J-Södra IF | 1:2 | Malmö FF |
Östers IF | 2:1 | Norrby IF | ||
IFK Värnamo | 3:0 | IK Frej Täby | ||
Brommapojkarna | 1:0 | Degerfors IF | ||
Syrianska FC | 0:3 | Dalkurd FF |
Assyriska U19 | 1:3 | Vasalund U19 | ||
Åtvidaberg U19 | 2:0 | Djurgården U19 | ||
Hammarby U19 | 1:1 | Djursholm U19 | ||
Sollentuna U19 | 0:1 | IF Bromma U19 | ||
AIK U19 | 3:3 | Örebro SK U19 |
Östers IF U19 | 1:4 | BK Häcken U19 | ||
IFK U19 | 5:0 | BoIS U19 | ||
GAIS U19 | 0:2 | IF Elfsborg U19 |
Tobol Kostanay | 0:0 | Kaysar | ||
Ordabasy | 3:0 | Taraz | ||
FC Astana | 4:0 | Atyrau | ||
Kairat Almaty | 4:1 | Shakhter K. | ||
Irtysh | 0:0 | Okzhetpes |
Atl. Barcelona | 2:1 | Moca FC |
G. Windeck | 1:3 | Freialdenhoven |
Dinamo U19 | 4:3 n.V. | FCV Farul U19 |
FK Poprad | 4:1 | Trnava B |
SC Brühl SG | 2:0 | FC Tuggen | ||
FC Littau | 6:7 n.E. | FC Altdorf | ||
BSC Old Boys | 3:1 n.V. | United Zürich |
SC Retz | 2:2 | Langenrohr | ||
SV Gaflenz | 1:2 | SV Stripfing | ||
Leobendorf | 1:1 | Würmla | ||
Haitzendorf | 2:3 | Ardagger | ||
St. Peter/Au | 1:4 | Bruck/L. |
Wimpassing | 4:0 | Markt Allhau | ||
SV Neuberg | 2:1 | St. Margarethen | ||
Klingenbach | 1:1 | Deutschkreutz | ||
Pinkafeld | 4:1 | Eberau |
SV Bad Ischl | 1:0 | SPG Wels II | ||
Edelweiß | 0:2 | ASKÖ Oedt |
Eberstein | 0:0 | ASKÖ Gmünd |
Silz/Mötz | 2:4 | Kundl | ||
Hall | 0:1 | WSG Tirol II |
Nenzing | 2:2 | Admira Dornbirn | ||
Alberschwende | 3:1 | A. Lustenau II | ||
Rankweil | 2:2 | Dornbirner SV | ||
FC Bizau | 1:2 | Röthis | ||
Langenegg | 6:1 | Kennelbach | ||
FC Egg | 3:0 | Lauterach |
Perly-Certoux | 1:0 | CS Chênois | ||
CS Interstar | 3:1 | FC Conthey | ||
FC Sierre | 3:0 | FC Bramois | ||
FC Aigle | 2:5 | US Terre Sainte |
FC Colombier | 0:4 | FC Thierrens | ||
FC Echichens | 1:2 | FC Bulle | ||
FC La Tour | 2:1 | Dardania LS | ||
FC Portalban | 7:0 | FC Ticino | ||
FC Farvagny | 3:3 | FC Genolier | ||
FC Le Locle | 0:0 | FC Vallorbe | ||
Stade-Payerne | 2:3 | FC Richemond |
FC Tavannes | 6:0 | FC Grünstern | ||
SC Dornach | 4:0 | AS Timau | ||
SC Binningen | 2:2 | SV Muttenz | ||
FC Konolfingen | 1:4 | FC Lerchenfeld | ||
FC Allschwil | 1:2 | SC Bümpliz | ||
FC Prishtina BE | 3:1 | FC Bern |
AS Castello | 1:4 | Kickers Luzern | ||
Perlen-Buchr. | 3:1 | FC Ibach | ||
SC Goldau | 2:0 | FC Hergiswil | ||
FC Hochdorf | 0:4 | SC Zofingen | ||
FC Brunnen | 2:2 | FC Eschenbach |
Aargau U21 | 2:2 | NK Pajde | ||
FC Iliria | 1:4 | FC Wohlen U23 | ||
FC Dietikon | 1:3 | FC Rothrist | ||
SV Höngg | 2:0 | FC Olten | ||
FC Lenzburg | 0:2 | Blue Stars ZH | ||
FC Dulliken | 3:3 | FC Liestal | ||
SC Schöftland | 3:1 | FC Subingen |
Chur 97 | 0:1 | FC Sirnach | ||
FC Kreuzlingen | 0:2 | FC Frauenfeld | ||
FC Uzwil | 1:7 | FC Freienbach | ||
FC Uster | 2:1 | FC Linth 04 | ||
FC Rüti | 3:2 | St. Margrethen | ||
FC Kosova | 2:0 | FC Winkeln SG |
BSC YB U17 | 5:6 n.E. | FC Sion U18 |
United City | 1:0 | Global FC | ||
Loyola | 2:0 | Davao Aguilas |
Canadian | 2:0 | CA Progreso | ||
Villa Española | 0:2 | Central | ||
Club Oriental | 2:1 | Huracán | ||
Miramar | 1:0 | Tacuarembó |
Korona U19 | 2:2 | Motor U19 | ||
Resovia U19 | 0:0 | Cracovia U19 | ||
Progres U19 | 0:2 | Legia U19 | ||
Neptun U19 | 0:5 | Belchatow U19 | ||
LKS U19 | 3:0 | UKS SMS U19 | ||
MKS Polonia U19 | 8:1 | AP TOP-54 Jgd. | ||
Wisla U19 | 3:1 | Mielec U19 |
CS Emelec | 1:0 | Fuerza Amarilla | ||
Guayaquil City | 0:0 | Barcelona SC | ||
CD El Nacional | 2:0 | CD Macará |
RFS | 2:0 | FK Liepaja |
Akropolis IF | 3:0 | Vasalunds IF | ||
Enskede IK | 0:1 | IK Brage |
Oskarshamns AIK | 3:2 | FC Rosengård | ||
Kristianstad FC | 0:2 | Ljungskile SK | ||
Assyriska BK | 1:4 | Mjällby AIF | ||
FK Karlskrona | 0:2 | Skövde AIK |
Silkeborg U19 | 5:1 | Vejle BK U19 | ||
Lyngby BK U19 | 3:1 | Randers FC U19 | ||
Aalborg BK U19 | 2:2 | Nordsjaell. U19 |
SönderjyskE U19 | 4:4 | Roskilde U19 | ||
Naestved BK U19 | 4:2 | Hellerup IK U19 | ||
HB Köge U19 | 0:3 | Naesby BK U19 | ||
AC Horsens U19 | 4:4 | Akademisk U19 |
TB/FCS/Royn II | 2:0 | NSÍ II |
EB/Streymur | 0:3 | NSÍ Runavík | ||
B36 Tórshavn | 3:5 | Víkingur | ||
ÍF Fuglafjördur | 0:4 | TB/FCS/Royn | ||
07 Vestur | 1:4 | HB Tórshavn |
Berekum Chelsea | 3:2 | Aduana Stars |
Altona 93 | 0:0 | Eutin 08 | ||
Eintr. Northeim | 0:3 | Bremer SV |
Persiba | 3:2 | Borneo FC |
|
|
Barito Putera | 3:1 | Semen Padang | ||
PSM Makassar | 5:1 | Persipura |
DL Chanjoy | 0:1 | LN Tieren | ||
YC Elk Sea | 1:0 | JL Baijia | ||
SX Chang'an At. | 1:1 | HLJ Ice City | ||
HB Zhuoao | 0:1 | QD Hainiu |
JX Lushan | 2:2 | KS FC |
FC Gossau | 2:0 | FC Münsingen | ||
Stade-Lausanne | 3:0 | AC Bellinzona | ||
Yverdon Sport | 3:1 | FC Solothurn | ||
Luzern U21 | 0:1 | Lancy FC |
Black Leopards | 0:0 | Stellenbosch FC |
Sheikh Jamal | 0:1 | Abahani Ltd. |