VfL Wolfsburg | 1:3 | Bayern München |
|
|
VfB Stuttgart | 0:4 | Bor. Dortmund |
|
|
FC Augsburg | 0:0 | RB Leipzig |
|
|
B. Leverkusen | 2:2 | Hannover 96 |
|
|
1.FC Nürnberg | 1:3 | TSG Hoffenheim |
|
|
FC Schalke 04 | 0:2 | Werder Bremen |
|
Real Madrid | 1:2 | UD Levante | ||
FC Barcelona | 4:2 | FC Sevilla |
|
|
FC Villarreal | 1:1 | Atlético Madrid |
|
|
FC Valencia | 1:1 | CD Leganés |
Paris SG | 5:0 | Amiens SC | ||
R. Straßburg | 2:1 | AS Monaco |
|
|
Dijon FCO | 1:2 | LOSC Lille |
|
|
FC Nantes | 4:0 | FC Toulouse | ||
Stade Reims | 1:1 | Angers SCO | ||
SM Caen | 0:0 | EA Guingamp |
Udinese Calcio | 0:3 | SSC Neapel |
|
|
Juventus Turin | 1:1 | Genua CFC | ||
AS Rom | 0:2 | SPAL |
Loures | 1:2 | Sporting |
|
|
Valenciano | 0:7 | Vit. Guimarães |
|
|
Cova Piedade | 2:1 | Portimonense | ||
Espinho | 11:10 n.E. | Académico Viseu |
PSV Eindhoven | 6:0 | FC Emmen | ||
SC Heerenveen | 0:4 | Ajax Amsterdam |
|
|
FC Utrecht | 2:1 | AZ Alkmaar | ||
Excelsior | 2:0 | Vitesse Arnheim |
Al-Shabab | 0:1 | Al-Hilal | ||
Al-Ettifaq | 6:2 | Al-Ahli |
RB Salzburg | 1:1 | FC Wacker |
|
|
TSV Hartberg | 3:0 | Rapid Wien |
|
|
LASK | 1:1 | SCR Altach |
|
Sivasspor | 0:0 | Fenerbahce |
|
|
Basaksehir | 1:0 | Kayserispor |
|
|
Kasimpasa | 5:0 | Akhisarspor |
Stade Brest 29 | 3:2 | FC Lorient |
KRC Genk | 2:1 | KAS Eupen | ||
Royal Antwerpen | 2:1 | KSC Lokeren | ||
Royal Mouscron | 0:0 | Stand. Lüttich |
|
|
KV Kortrijk | 3:1 | VV St. Truiden |
Celtic Glasgow | 4:2 | Hibernian FC | ||
Heart of Midl. | 2:1 | Aberdeen FC | ||
St. Mirren | 1:2 | Kilmarnock FC | ||
Livingston FC | 4:0 | Dundee FC | ||
Motherwell FC | 0:1 | St. Johnstone |
Real Oviedo | 2:1 | CA Osasuna | ||
Alcorcón | 1:0 | FC Granada | ||
UD Las Palmas | 3:0 | CD Numancia | ||
FC Córdoba | 1:1 | Dep. La Coruna |
Botafogo | 0:1 | EC Bahia |
|
|
América-MG | 1:1 | Grêmio |
|
Holstein Kiel | 1:1 | 1.FC Köln |
|
|
1.FC Heidenheim | 3:0 | 1.FC Magdeburg |
|
|
Arm. Bielefeld | 2:3 | Greuther Fürth |
|
Boca Juniors | 0:0 | Rosario Central |
|
|
CA Colón | 1:0 | River Plate |
|
|
Defensa | 2:0 | CA Talleres |
|
|
Vélez Sarsfield | 1:0 | Gimnasia | ||
Godoy Cruz | 2:0 | Aldosivi | ||
Lanús | 3:1 | CA Patronato |
Nordsjaelland | 1:4 | FC Midtjylland |
FC Zürich | 3:3 | BSC Young Boys |
|
|
FC Luzern | 0:2 | FC Thun |
NK Istra | 1:4 | Dinamo Zagreb | ||
NK Rudes | 1:4 | NK Osijek |
Panathinaikos | 1:0 | Panionios | ||
Apollon Smyrnis | 0:2 | AEK Athen | ||
PAS Giannina | 0:2 | Panetolikos | ||
AE Larisa | 1:2 | PAS Lamia |
Al-Rayyan SC | 1:1 | Al-Gharafa SC | ||
Al-Arabi SC | 0:3 | Al-Ahli SC | ||
Umm Salal SC | 1:1 | Qatar SC |
Vorskla Poltava | 0:1 | Dynamo Kyiv | ||
FK Mariupol | 3:2 | Zorya Lugansk |
Roter Stern | 3:1 | Rad Belgrad | ||
Vozdovac | 1:1 | Mladost | ||
Napredak | 1:1 | Radnik | ||
Radnicki Nis | 2:0 | FK Zemun | ||
Proleter | 1:0 | Macva |
KSV Roeselare | 1:1 | Union SG | ||
Tubize-Braine | 0:2 | Lommel SK |
Ural | 1:1 | KS Samara | ||
FK Orenburg | 0:0 | Enisey | ||
FK Ufa | 0:0 | Rubin Kazan |
Puskás AFC | 1:0 | Ferencváros | ||
Debrecen | 2:1 | Paksi FC | ||
Diósgyőr | 1:2 | Újpest FC | ||
Kisvárda | 1:2 | Mezőkövesd | ||
Haladás | 0:2 | Fehérvár | ||
MTK Budapest | 1:1 | Honvéd |
Al-Ain FC | 1:2 | Al-Jazira | ||
Sharjah FC | 1:1 | Ajman Club | ||
Al-Wahda | 2:4 | Al-Dhafra FC |
Malmö FF | 2:1 | Hammarby IF | ||
Dalkurd FF | 1:0 | Örebro SK |
Ludogorets | 2:1 | Levski Sofia | ||
Botev Plovdiv | 2:1 | Cherno More | ||
Slavia Sofia | 3:1 | Septemvri Sofia |
Nacional | 1:1 | Peñarol |
Cincinnati | 7:6 n.E. | Nashville SC | ||
Phoenix Rising | 3:0 | Portland 2 | ||
Real Monarchs | 0:1 | Reno FC |
Lech Posen | 2:1 | Korona Kielce | ||
Slask Wroclaw | 1:2 | Arka Gdynia | ||
Z. Sosnowiec | 3:1 | Miedz Legnica |
San Luis | 3:1 | Cafetaleros | ||
Venados FC | 1:1 | Oaxaca | ||
Min. Zacatecas | 2:3 | Dorados Sinaloa | ||
Tampico Madero | 4:1 | Leones Negros | ||
Potros UAEM | 0:1 | Zacatepec |
GKS Tychy | 0:0 | Raków | ||
Stomil Olsztyn | 2:2 | P. Niepolomice | ||
LKS Lodz | 2:0 | GKS Jastrzebie | ||
Bytovia Bytow | 1:1 | Odra Opole | ||
Podbeskidzie | 2:1 | Chojniczanka |
Barça Atlètic | 1:1 | FC Villarreal B |
FCV Dender EH | 0:1 | RWDM | ||
KSK Lierse Kem. | 2:2 | KMSK Deinze | ||
RE Virton | 0:0 | RFC Seraing | ||
Dessel Sport | 2:1 | Thes Sport |
Sundowns | 1:0 | Royal AM | ||
Orlando Pirates | 1:0 | Chippa United | ||
Baroka FC | 2:0 | Golden Arrows | ||
Maritzburg Utd. | 2:1 | Highlands Park |
Molde FK | 2:2 | Sarpsborg 08 | ||
Sandefjord | 2:1 | Strømsgodset |
O'Higgins | 1:1 | Colo-Colo | ||
La Calera | 0:2 | Huachipato | ||
Union Española | 2:1 | Deportes Temuco | ||
Curicó Unido | 0:0 | Palestino |
Lausanne-Sport | 2:0 | FC Schaffhausen | ||
Servette FC | 3:1 | FC Aarau | ||
Rapperswil-Jona | 1:2 | SC Kriens |
Atlas | 4:3 | Tiburones Rojos |
Man City U21 | 1:4 | Chelsea U21 |
Jeonbuk Hyundai | 3:2 | Incheon Utd. | ||
Jeju United | 1:0 | FC Seoul | ||
Ulsan HD | 2:0 | Gangwon FC | ||
Gyeongnam FC | 2:1 | Gimcheon Sangmu | ||
Suwon Bluewings | 2:0 | Pohang Steelers | ||
Daegu FC | 2:1 | Jeonnam Dragons |
Radnicki 1923 | 2:2 | FK TSC | ||
Dobanovci | 0:0 | Javor-Matis |
AS Cittadella | 2:2 | Brescia Calcio | ||
Cosenza | 2:0 | Foggia | ||
Ascoli | 1:0 | Carpi | ||
FC Crotone | 2:1 | Calcio Padova |
FCV Farul | 2:3 | Sepsi OSK | ||
FC Hermannstadt | 0:2 | Astra Giurgiu |
Kolos Kovalivka | 1:1 | SK Dnipro-1 | ||
Rukh Lviv | 1:3 | Volyn Lutsk | ||
Zirka | 0:3 | Metalist 1925 | ||
Girnyk-Sport | 1:1 | Agrobiznes | ||
FK Kramatorsk | 1:2 | Balkany Zorya |
Gaziantep FK | 0:0 | Ümraniyespor | ||
Genclerbirligi | 0:0 | Adanaspor | ||
Balikesirspor | 0:1 | Boluspor |
M. Tel Aviv | 4:0 | Hapoel Hadera | ||
H. Beer Sheva | 2:0 | Hapoel Raanana | ||
Bnei Yehuda | 0:0 | Hapoel Tel Aviv | ||
Kiryat Shmona | 1:1 | Hapoel Haifa |
Kyoto Sanga | 0:2 | Albirex Niigata |
1.FC K'lautern | 2:0 | KFC Uerdingen | ||
1860 München | 2:0 | E. Braunschweig |
|
|
SF Lotte | 0:0 | VfL Osnabrück |
|
|
Hallescher FC | 1:1 | Unterhaching |
|
|
Fortuna Köln | 3:1 | Energie Cottbus |
|
|
Sonnenhof-Gr. | 1:0 | SV Meppen |
Jaguares FC | 0:2 | Indep. Medellín |
Guayaquil City | 3:4 | Barcelona SC | ||
CD El Nacional | 1:3 | Uni. Católica |
AC Mailand U19 | 2:1 | FC Turin U19 | ||
FC Empoli U19 | 3:3 | Sassuolo U19 | ||
AC Florenz U19 | 2:1 | Inter U19 | ||
Cagliari U19 | 0:2 | Atalanta U19 | ||
Udinese U19 | 2:3 | SSC Neapel U19 |
Triestina | 1:1 | Ternana |
Vila Nova FC | 1:0 | Juventude |
|
|
CRB | 2:0 | Goiás |
|
|
Avaí-SC | 1:1 | Oeste-SP | ||
São Bento-SP | 0:0 | Criciúma EC | ||
Boa Esporte-MG | 2:1 | Guarani | ||
Ponte Preta | 2:1 | Figueirense FC |
FC Astana | 1:1 | Ordabasy |
TSV Steinbach | 3:0 | SV Elversberg |
|
|
Saarbrücken | 3:2 | FSV Mainz 05 II | ||
W. Mannheim | 5:1 | FC 08 Homburg | ||
Hessen Dreieich | 2:1 | Stuttgart II | ||
Stadtallendorf | 1:4 | FCA Walldorf | ||
TSG Balingen | 2:0 | Wormatia Worms |
Qarabag FK | 0:3 | FK Sabail | ||
FK Qabala | 3:1 | Neftchi Baku |
SD Taishan | 2:0 | TJ Jinmen Tiger | ||
SH Shenhua | 1:1 | TJ Tianhai | ||
GuaZ FC | 6:1 | BJ Chengfeng | ||
GuiZ FC | 3:0 | DL Pro | ||
CQ Liangjiang | 4:4 | HB FC |
Bilbao Athletic | 1:3 | CD Mirandés | ||
SD Amorebieta | 1:2 | Oviedo Vetusta | ||
SD Leioa | 1:1 | Gernika Club | ||
CD Vitoria | 0:1 | FC Barakaldo |
Melbourne Vict. | 1:2 | Melbourne City |
AEK Larnaka | 3:0 | Doxa Katokopias | ||
EN Paralimniou | 1:1 | Anorthosis | ||
Apol. Limassol | 5:0 | Ermis Aradippou |
Dunajska Streda | 3:2 | Podbrezova | ||
Slo. Bratislava | 3:1 | FC ViOn | ||
MSK Zilina | 2:2 | Michalovce | ||
Spartak Trnava | 4:1 | FK Senica | ||
AS Trencin | 0:1 | FC Nitra | ||
SKF Sered | 3:1 | Ruzomberok |
Banik Ostrau | 1:1 | Karvina | ||
1.FC Slovacko | 0:2 | FK Teplice | ||
Sigma Olmütz | 1:1 | Zlin | ||
Pribram | 0:6 | Jablonec |
Sanat Naft | 2:1 | Tractor |
B. Dortmund II | 1:2 | SC Verl |
|
|
SC Wiedenbrück | 0:3 | 1.FC Köln II | ||
Alem. Aachen | 4:0 | SV Straelen | ||
RW Oberhausen | 4:0 | TV Herkenrath | ||
Düsseldorf II | 1:1 | 1.FC Kaan-M. |
Dep. Binacional | 0:1 | Universitario | ||
Cusco FC | 1:0 | Unión Comercio | ||
Sport Huancayo | 3:3 | Ayacucho FC | ||
Rosario FC | 0:2 | U. San Martín |
O. Khouribga | 1:1 | Raja Casablanca | ||
Ittihad Tanger | 1:1 | CR Al Hoceima | ||
KACM Marrakech | 2:1 | Difaâ El Jadida |
Zrinjski Mostar | 0:1 | Zeljeznicar | ||
FK Sarajevo | 1:0 | Sloboda Tuzla | ||
Zvijezda 09 | 1:0 | GOSK Gabela | ||
FK Tuzla City | 0:1 | Mladost Kakanj |
Chiangrai Utd. | 1:0 | BG Pathum Utd. |
Agropecuario | 0:0 | Ind. Rivadavia | ||
Atl. Rafaela | 2:0 | Olimpo | ||
Los Andes | 0:0 | Guillermo Brown |
FC Riga | 2:0 | FS Jelgava | ||
FK Liepaja | 0:1 | FK Metta | ||
JFK Ventspils | 1:1 | Spartaks |
Ross County | 2:1 | Ayr United | ||
Dundee United | 1:1 | Inverness CT | ||
Alloa Athletic | 1:0 | Partick Thistle | ||
Morton | 1:0 | Falkirk | ||
Dunfermline A. | 0:1 | Queen o. t. S. |
Vålerenga II | 1:3 | KFUM | ||
Skeid | 2:0 | Bryne | ||
Egersund | 1:1 | Vard | ||
Hødd | 2:1 | Kjelsås | ||
Vidar | 4:2 | Stjørdals-Blink | ||
Brattvåg | 1:4 | Nardo FK | ||
Arendal | 3:4 | Fløy |
ZJ FC | 2:1 | YB Funde | ||
WH Yangtze | 3:1 | MZ Hakka | ||
XJ T. Leopard | 1:3 | CZ Mighty Lions | ||
HLJ Ice City | 1:1 | SX KQ Yuejia | ||
GD Sou. Tigers | 1:3 | QD FC | ||
BJ BSU | 1:0 | IM Zhongyou | ||
Liaoning FC | 1:0 | SH Shenxin |
Pakhtakor | 1:3 | Lok Tashkent | ||
Navbahor | 1:0 | FK Buxoro | ||
Metallurg Bk. | 1:0 | Bunyodkor |
CABB Arreridj | 0:1 | MC Algier | ||
CS Constantine | 0:0 | O Médéa |
Kerala Blasters | 1:1 | Odisha FC |
ND Gorica | 0:3 | NK Maribor | ||
NK Aluminij | 0:0 | NK Domzale | ||
NS Mura | 2:1 | Rudar Velenje |
UTA Arad | 1:1 | Viitorul Tg.Jiu | ||
Ac. Clinceni | 0:1 | Chindia | ||
CS Mioveni | 2:1 | Luceafarul | ||
Sportul Snagov | 3:0 | Metaloglobus | ||
ACS Poli | 1:2 | SSU Poli | ||
Dacia U. Braila | 3:3 | Aerostar | ||
CS Balotesti | 2:1 | Pandurii |
Strogino Moskau | 0:1 | Torpedo Moskau | ||
FK Kaluga | 2:0 | M. Lipetsk | ||
Sokol Saratov | 4:0 | Rotor 2 | ||
Kvant Obninsk | 0:1 | Dinamo Bryansk | ||
FK Ryazan | 2:1 | Zorkiy | ||
Salyut Belgorod | 1:0 | Saturn |
CD Maldonado | 0:0 | Albion FC | ||
Villa Teresa | 2:3 | Cerro Largo | ||
Rentistas | 1:3 | Tacuarembó | ||
Plaza Colonia | 1:1 | Sud América | ||
Club Oriental | 1:4 | Juventud | ||
Miramar | 1:1 | Central | ||
Villa Española | 3:0 | CS Cerrito |
Nesebar | 0:2 | CSKA 1948 | ||
Loko Sofia | 1:1 | Litex Lovech | ||
Lokomotiv GO | 0:2 | Pirin | ||
Montana | 2:1 | Kariana Erden | ||
C. Balchik | 2:1 | Strumska Slava |
Stade Gabèsien | 2:2 | ES Sahel | ||
US Monastir | 1:2 | CS Hammam-Lif | ||
US Tataouine | 1:1 | CA Bizertin |
FK Minsk | 3:3 | Dinamo Minsk | ||
Soligorsk | 1:0 | Neman Grodno | ||
BATE Borisov | 3:2 | Gorodeya |
Santarcangelo | 0:4 | Cesena | ||
Recanatese | 3:1 | Montegiorgio | ||
Forlì | 2:2 | Giulianova | ||
Matelica | 3:0 | Avezzano | ||
Sangiustese | 2:0 | Castelfidardo |
Dinamo Batumi | 3:2 | FC Telavi | ||
Tskhinvali | 0:2 | WIT Georgia | ||
Merani Tiflis | 2:2 | Shukura |
Paganese | 2:4 | Catania | ||
Juve Stabia | 2:1 | Monopoli | ||
Matera | 2:2 | Casertana | ||
Trapani | 3:0 | Rieti | ||
Vibonese | 1:0 | Sicula Leonzio |
GAIS | 3:1 | Landskrona BoIS | ||
Degerfors IF | 1:3 | Östers IF |
Mjällby AIF | 2:1 | FK Karlskrona | ||
Utsiktens BK | 0:0 | Tvååkers IF | ||
Skövde AIK | 1:1 | Torns IF | ||
IK Oddevold | 1:0 | Ljungskile SK | ||
Åtvidabergs FF | 2:2 | Ängelholms FF | ||
Lunds BK | 2:0 | Husqvarna FF |
PERSIB | 1:4 | Persebaya |
|
|
Arema FC | 3:1 | Bali United |
|
|
Madura United | 2:2 | Persipura |
Valladolid Prom | 0:0 | CyD Leonesa |
NK Varazdin | 2:2 | HNK Zadar | ||
NK Lucko | 1:0 | NK Sesvete | ||
NK Kustosija | 2:1 | Medjimurje |
Kagoshima Utd. | 1:0 | Iwate Grulla M. | ||
Yokohama SCC | 1:3 | Fujieda MYFC | ||
Gainare Tottori | 1:3 | FC Ryukyu |
Grorud | 0:0 | Fredrikstad | ||
Elverum | 3:2 | Odd II | ||
Alta IF | 3:0 | Moss | ||
Raufoss | 3:2 | Fram | ||
Stabæk II | 1:4 | Mjølner | ||
Asker | 4:2 | Bærum | ||
Nybergsund | 1:2 | Hønefoss |
Al-Ahed | 2:0 | Chabab Ghazieh | ||
Safa Beirut SC | 0:0 | AC Tripoli |
Kozara Gradiska | 1:2 | B. Banja Luka | ||
Slavija S. | 1:1 | Zeljeznicar BL | ||
Mrkonjic | 2:0 | FK Alfa Modriča | ||
OFK Sloga | 2:0 | Rudar Prijedor | ||
Sutjeska Foca | 0:1 | Tekstilac | ||
Drina Zvornik | 0:0 | Podrinje |
KF Laçi | 0:3 | KF Teuta | ||
KS Kastrioti | 1:2 | FK Kukësi |
FC Ballkani | 1:0 | KF Flamurtari | ||
KF Ferizaj | 0:2 | FC Drita | ||
FC Prishtina | 3:0 | Kek-U Kastriot | ||
KF Drenica | 1:0 | KF Liria |
Southern | 0:2 | Eastern | ||
R&F HK | 2:1 | Lee Man | ||
Yuen Long | 5:1 | King Fung |
OFK Petrovac | 1:0 | Sutjeska Niksic | ||
B. Podgorica | 2:1 | OFK Titograd | ||
FK Lovcen | 0:1 | Mornar Bar | ||
Rudar Pljevlja | 0:0 | OFK Grbalj | ||
FK Iskra | 1:2 | Zeta Golubovac |
Skalica | 2:0 | FC Petrzalka | ||
Komarno | 1:1 | Pohronie | ||
Odeva Lipany | 0:0 | Banska Bystrica | ||
Tatran Presov | 1:0 | Dubnica | ||
FK Poprad | 5:2 | Bardejov |
Ittihad Alex | 1:1 | Petrojet |
Hertha BSC II | 1:3 | Chemnitzer FC | ||
Bischofswerda | 0:6 | BFC Dynamo | ||
Optik Rathenow | 4:1 | Budissa Bautzen | ||
FCO Neugersdorf | 0:0 | G. Halberstadt |
Raith Rovers | 2:1 | Stranraer | ||
Arbroath | 3:1 | Dumbarton | ||
Montrose | 0:3 | Airdrieonians | ||
East Fife | 3:1 | Brechin City |
Jiskra Rymarov | 1:1 | MFK Vyskov | ||
Uhersky Brod | 2:3 | Petrkovice |
Shirak Gyumri | 1:0 | Ararat Erewan | ||
FC Noah | 2:3 | Lori Vanadzor |
Larne FC | 4:0 | Carrick Rangers | ||
Dergview | 1:3 | Loughgall | ||
Portadown | 0:4 | Dundela FC |
Spratzern | 0:2 | SV Stripfing |
Belshina | 0:2 | Slavia | ||
Naftan | 1:1 | Lokomotiv Gomel | ||
Energetik-BGU | 2:1 | Volna Pinsk | ||
Zhitkovichi | 1:0 | FK Smorgon | ||
FK Lida | 4:0 | Svetlogorsk | ||
FK Baranovichi | 2:1 | Underdog | ||
Mikashevichi | 1:2 | Slonim |
Ekenäs IF | 3:2 | AC Oulu | ||
FC Haka | 5:0 | HJK Klubi 04 | ||
FC KTP | 0:0 | FF Jaro | ||
Helsinki IFK | 2:1 | Kokkolan PV | ||
JJK Jyväskylä | 1:2 | AC Kajaani |
Cobán Imperial | 0:1 | Guastatoya | ||
Naranjeros | 1:0 | Iztapa |
Magallanes CF | 0:2 | Melipilla |
Team TG | 0:1 | Västerås SK | ||
Sandvikens IF | 0:2 | Umeå FC | ||
Nyköpings BIS | 2:2 | Carlstad United |
Leningradets | 4:1 | Dnepr Smolensk | ||
Znamya Truda | 0:1 | Veles Moskau | ||
Kolomna | 2:1 | Torpedo Vlad. | ||
Pskov-747 | 1:2 | Loko-Kazanka M. |
Paide | 2:1 | Pärnu Vaprus | ||
JK Trans Narva | 1:2 | FC Flora | ||
Kuressaare | 3:3 | Kalev |
RC Hades | 1:1 | Patro Eisden | ||
Lokeren-Temse | 1:1 | Sport. Hasselt | ||
Sint-Niklaas | 3:4 | Belisia SV | ||
KSK Tongeren | 0:3 | Hoogstraten VV |
Coleraine | 1:0 | Crusaders | ||
Glentoran | 1:2 | Glenavon | ||
Ards FC | 2:1 | Linfield FC | ||
Ballymena Utd | 1:1 | Dungannon | ||
Cliftonville | 3:1 | Warrenpoint |
NK Bravo | 3:1 | NK Brda | ||
NK Rogaska | 1:3 | NK Krka | ||
NK Brezice 1919 | 1:4 | NK Radomlje | ||
NK Fuzinar | 1:1 | NK Dekani | ||
NK Dob | 2:0 | NK Nafta 1903 | ||
NK Ankaran | 2:0 | Beltinci | ||
ND Bilje | 1:2 | ND Ilirija |
F91 Düdelingen | 4:1 | Pr. Niederkorn |
Znicz Biala P. | 1:1 | Pol. Warschau | ||
Mazur Elk | 0:3 | U. Skierniewice | ||
Huragan Morag | 0:1 | Aleksandrow L. | ||
O. Zambrow | 3:1 | Legionovia | ||
LKS Lomza | 3:4 | Bron Radom |
Árabe Unido | 0:0 | Tauro FC |
Nürnberg II | 1:2 | Aschaffenburg | ||
W. Burghausen | 2:2 | VfB Eichstätt | ||
Schweinfurt 05 | 4:1 | Ingolstadt II | ||
1860 Rosenheim | 0:1 | SV Schalding | ||
SV Heimstetten | 2:2 | FC Pipinsried |
Abdysh-Ata Kant | 2:1 | Ilbirs Bishkek | ||
Neftchi | 3:0 | Leader-Champion |
FC Rouen | 2:1 | ESM Gonfreville | ||
ASPTT Caen | 1:2 | QRM B | ||
US Alençon | 0:2 | Avranches B | ||
Bayeux FC | 0:2 | SM Caen B | ||
Évreux FC 27 | 1:0 | FC Dieppe | ||
AL Déville M. | 1:3 | Pacy Ménilles | ||
AS Cherbourg | 4:3 | FC Saint-Lô |
Eastern Suburbs | 5:0 | Hawke’s Bay |
1.SK Prostejov | 0:0 | Vitkovice | ||
Trinec | 2:1 | Chrudim |
BSC YB U21 | 1:2 | Etoile Carouge | ||
FC Bulle | 2:2 | Azzurri LS | ||
Lausanne II | 3:0 | FC Fribourg | ||
CS Chênois | 3:2 | Meyrin FC |
The New Saints | 3:0 | Connah's Quay | ||
Carmarthen | 1:2 | Bala | ||
Cefn Druids | 1:1 | Cardiff Met | ||
Llandudno | 0:1 | Aberystwyth |
NT Zhiyun | 1:0 | SX Chang'an At. | ||
YC Elk Sea | 0:0 | SC Longfor |
Allerheiligen | 1:0 | Sturm Graz II | ||
SPG Wels | 2:2 | Stadl-Paura |
FC Baden 1897 | 1:1 | FC Linth 04 | ||
St. Gallen U21 | 3:3 | FC Tuggen | ||
SV Höngg | 0:2 | Winterthur U21 |
Stuttg. Kickers | 2:4 | SGV Freiberg | ||
Bahlinger SC | 2:0 | SV Spielberg | ||
1.CfR Pforzheim | 1:0 | TSG Backnang | ||
SU Neckarsulm | 1:1 | FV Ravensburg | ||
1.Göppinger SV | 2:0 | SSV Reutlingen | ||
Norm. Gmünd | 1:2 | FC 08 Villingen |
Admira Dornbirn | 2:3 | SW Bregenz | ||
A. Lustenau II | 1:3 | SV Lochau |
Zimbru Chisinau | 3:1 | Zaria Balti | ||
Dinamo-Auto | 0:1 | CSF Speranta |
FC Wacker II | 3:0 | SV Kapfenberg |
FC Dornbirn | 4:1 | SV Wörgl | ||
Reichenau | 3:2 | Hohenems | ||
Langenegg | 2:3 | Kitzbühel |
Birkirkara FC | 2:0 | Tarxien | ||
Pietà Hotspurs | 0:4 | Valletta FC |
Wolfsburg II | 1:0 | Hannover 96 II | ||
Hamburger SV II | 1:1 | Lupo-Martini |
Sioni Bolnisi | 4:2 | FC Samtredia |
Verspah Oita | 0:0 | Nara Club |
Lazio Rom U19 | 2:1 | Ascoli U19 | ||
AS Livorno U19 | 2:0 | Frosinone U19 | ||
Foggia U19 | 5:2 | Cosenza U19 | ||
Perugia U19 | 3:0 | FC Crotone U19 | ||
Pescara U19 | 3:1 | Benevento U19 |
Chaco For Ever | 1:0 | San Martín (F) |
San Donato | 2:2 | Seravezza Pozzi | ||
Ponsacco | 2:0 | Foll. Gavorrano | ||
Sinalunghese | 0:1 | Montevarchi | ||
Trestina | 1:0 | Massese | ||
Sangiovannese | 3:1 | Bastia |
Bologna U19 | 2:1 | Verona U19 | ||
Parma U19 | 1:2 | Padova U19 | ||
Cittadella U19 | 2:1 | Salernitana U19 | ||
Brescia U19 | 2:3 | Venezia FC U19 | ||
SPAL U19 | 1:1 | Cremonese U19 | ||
Carpi U19 | 2:2 | Spezia U19 |
Torgelower FC | 1:0 | Greifswalder FC | ||
H. Rostock II | 4:1 | FC Strausberg | ||
Anker Wismar | 2:0 | Malchower SV | ||
Brandenburg. SC | 1:2 | TeBe Berlin |
Europa FC | 2:3 | St. Joseph's FC | ||
Glacis United | 1:3 | Gibr. Phoenix |
SAS Epinal | 1:2 | IC de Croix | ||
RC Lens B | 2:2 | FC Fleury 91 | ||
CS Sedan | 1:0 | Stade Reims B | ||
US Lusitanos | 2:4 | LOSC Lille B | ||
Schiltigheim | 1:0 | US Créteil-L | ||
EFAFC | 1:1 | FR Haguenau |
FC Lugano II | 5:2 | FC Eschenbach | ||
FC Hergiswil | 1:2 | FC Paradiso |
SC Velbert | 0:3 | 1.FC Bocholt |
Honduras Progr. | 1:1 | CDS Vida |
Esbjerg fB U19 | 0:2 | Bröndby IF U19 | ||
Vejle BK U19 | 1:1 | Midtjylland U19 | ||
Lyngby BK U19 | 3:1 | SönderjyskE U19 | ||
Silkeborg U19 | 1:2 | Odense BK U19 |
FC Bassecourt | 1:3 | FC Biel-Bienne | ||
FC Black Stars | 3:3 | GC Zürich U21 | ||
SC Goldau | 1:1 | SR Delémont | ||
FC Schötz | 2:2 | SC Zofingen |
Toulouse Rodéo | 0:3 | Montpellier B | ||
FC Blagnac | 2:1 | Toulouse B | ||
Tarbes Pyrénées | 1:1 | Rodez AF B |
Anzio | 0:3 | Latte Dolce | ||
Lupa Roma | 1:1 | Ostiamare | ||
Ladispoli | 1:2 | Castiadas |
1.FC Sand | 0:3 | TSV Aubstadt | ||
SpVgg Ansbach | 5:1 | ASV Neumarkt |
SC Waldgirmes | 1:1 | Hessen Kassel | ||
SG Barockstadt | 4:2 | Buch. Flieden |
Lija Athletic | 4:1 | Gudja United FC | ||
Zejtun C. | 0:1 | Mqabba FC |
SC Sète | 1:1 | Saint-Étienne B | ||
Les Herbiers VF | 0:0 | G. Bordeaux B | ||
Andrézieux | 4:1 | Trélissac FC | ||
Ol. Nîmes B | 1:1 | Le Puy Foot |
Phönix Lübeck | 2:1 | SV Schackendorf |
Groningen U21 | 2:2 | HSV Hoek | ||
Quick Boys | 6:3 | VV Eemdijk | ||
Noordwijk | 4:0 | Achilles '29 | ||
SteDoCo | 5:1 | SJC Noordwijk | ||
Ajax Amat. | 0:2 | Harkemase Boys | ||
DVS '33 | 9:1 | FC Lisse |
Aris U19 | 0:0 | PAOK U19 | ||
Apollon U19 | 1:2 | AEK Athen U19 | ||
PAS U19 | 1:0 | Panetolikos U19 | ||
PAO U19 | 2:1 | Panionios U19 | ||
Levadiakos U19 | 0:2 | AO Xanthi U19 |
Nomme United | 8:0 | FC Flora U19 | ||
JK Tammeka U21 | 4:0 | JK Järve | ||
Ajax Lasnamäe | 0:0 | Vändra Vaprus | ||
FC Helios Voru | 3:1 | TJK Legion |
Chemie Leipzig | 2:1 | VfB Krieschow | ||
Hohenstein-E. | 1:4 | VfL Halle 96 | ||
SV BW Zorbau | 1:2 | Ein. Rudolstadt | ||
BSG Wismut Gera | 0:2 | Nordhausen II | ||
Inter Leipzig | 2:0 | Askan. Bernburg |
1.FC Sonthofen | 0:3 | DJK Vilzing | ||
TSV Rain/Lech | 1:1 | 1860 München II | ||
Regensburg II | 4:2 | SV Pullach | ||
Kirchanschöring | 1:1 | Nördlingen |
St. Pauli U19 | 1:4 | Wolfsburg U19 | ||
RB Leipzig U19 | 2:0 | Hannover 96 U19 | ||
D. Dresden U19 | 3:2 | U. Berlin U19 | ||
Magdeburg U19 | 2:1 | CZ Jena U19 | ||
Niendorf U19 | 6:2 | Osnabrück U19 |
Spanien U17 | 1:0 | Nordmazed. U17 | ||
Färöer U17 | 0:6 | Israel U17 |
AS Poissy | 0:0 | FC Nantes B | ||
Le Havre B | 2:0 | AS Vitré | ||
Stade Briochin | 0:0 | C'Chartres | ||
Lorient B | 0:1 | US Granville | ||
Borgo | 3:2 | ACBB | ||
Vannes | 0:2 | AS Furiani |
B. München U19 | 1:1 | St. Kickers U19 | ||
Ingolstadt U19 | 0:1 | Stuttgart U19 | ||
Frankfurt U19 | 2:0 | Heidenheim U19 |
General Diaz | 4:0 | CD Santaní | ||
3 de Febrero | 0:0 | CD Capiatá |
Cailungo | 2:1 | Cosmos | ||
Tre Fiori | 2:0 | SS Folgore | ||
Juvenes-Dogana | 2:2 | Murata | ||
Domagnano | 0:0 | Fiorentino |
TuS Koblenz | 0:0 | Hertha Wiesbach | ||
Schott Mainz | 1:1 | A. Ludwigshafen | ||
FC Karbach | 1:1 | K'lautern II | ||
Eintracht Trier | 1:1 | SV Röchling |
Wierzyca Pelplin | 1:4 | Lech Posen II | ||
Jarota Jarocin | 3:0 | Pogon II | ||
Swit Stettin | 0:1 | KKS Kalisz | ||
Kotwica | 1:0 | KP Starogard | ||
Wda Swiecie | 4:5 | Sokol Kleczew | ||
Chemik Bydgoszcz | 1:2 | Gwardia Koszalin |
Portimão U23 | 1:2 | Guimarães U23 | ||
Aves U23 | 2:1 | SC Braga U23 | ||
B. SAD U23 | 0:3 | Sporting U23 | ||
Marítimo U23 | 3:2 | Setúbal FC U23 |
Volendam U21 | 6:1 | JVC Cuijk |
Bremer SV | 7:1 | ESC Geestemünde | ||
SG Aumund-Veg. | 2:1 | BTS Neustadt |
FCVA U19 | 1:1 | Paris SG U19 |
Rennes B | 0:0 | Plabennec | ||
Stade Pontivyen | 0:2 | EA Guingamp B | ||
Brest B | 5:3 | FC Lannion |
Tadschik. U19 | 1:0 | China U19 | ||
S. Arabien U19 | 2:1 | Malaysia U19 |
Eintr. Bamberg | 2:0 | Baiersdorfer SV | ||
FC Lichtenfels | 1:0 | FC Coburg |
ÍF Fuglafjördur | 3:2 | Giza/Hoyvík | ||
Skála IF II | 2:2 | Víkingur II | ||
NSÍ II | 6:2 | HB Tórshavn II | ||
KÍ II | 8:2 | TB/FCS/Royn II |
Scheveningen | 0:3 | Almere City U23 | ||
Sparta 2 | 3:2 | AFC Amsterdam | ||
Vitesse U21 | 0:1 | BVV Barendrecht | ||
IJsselm.vogels | 1:0 | Koninklijke HFC | ||
GVVV | 3:2 | Spakenburg | ||
Excelsior M | 0:1 | Kozakken Boys |
Boulogne B | 2:0 | Amiens SC B | ||
Maubeuge | 1:0 | Dunkerque B | ||
Saint-Quentin | 1:0 | US Tourcoing |
Jura Dolois | 0:3 | AJ Auxerre B | ||
FC Gueugnon | 1:1 | Dijon FCO B | ||
Louh.-Cuiseaux | 2:1 | FC Sochaux B |
Olym. Charleroi | 1:4 | UR La Louvière | ||
La Louvière | 2:2 | RRC Hamoir | ||
RFC Meux | 2:2 | Waremme |
AC Ajaccio B | 1:2 | AS Cannes |
Pyunik II | 4:2 | Gandzasar II | ||
FC Sevan | 4:0 | Banants III |
Darlington | 1:0 | Boston Utd. | ||
Curzon Ashton | 2:1 | Telford Utd | ||
Kidderminster | 1:2 | FC United | ||
Brackley | 4:1 | Spennymoor Town | ||
Nuneaton | 0:6 | Bradford PA |
Vik. Pilsen U19 | 6:2 | Z. Brünn U19 | ||
M. Boleslav U19 | 0:4 | SK Slavia U19 | ||
Budejovice U19 | 2:3 | Pribram U19 | ||
Hr. Kralove U19 | 3:1 | Dukla Prag U19 | ||
Slovacko U19 | 1:0 | Pardubice U19 |
Sarreguemines | 2:2 | AS Nancy B | ||
RC Epernay | 0:0 | Troyes B | ||
Amnéville | 0:1 | R. Straßburg B |
Dobrovice | 0:2 | Loko Vltavin | ||
Prevysov | 0:3 | SK Zapy | ||
Pisek | 2:1 | Vysehrad |
FC Thierrens | 0:4 | FC Portalban |
San Francisco | 2:1 | Atl. Vega Real |
FC Wil II | 5:2 | FC Widnau |
Braunschweig II | 4:1 | SV Atlas |
AKA WAC U18 | 1:2 | AKA Salzb. U18 | ||
AKA LASK U18 | 0:1 | Stmk.-Sturm U18 | ||
Vorarlberg U18 | 2:1 | AKA SV Ried U18 | ||
AKA Tirol U18 | 2:3 | AKA Rapid U18 | ||
AKA Admira U18 | 1:1 | AKA Austria U18 |
WSG Tirol II | 3:0 | Kirchbichl | ||
SV Innsbruck | 1:2 | Kundl |
GFA Rumilly Val | 3:2 | Clermont B | ||
Chamalières | 2:0 | Bourgoin-Jall. |
1.FC Köln U19 | 0:1 | M'gladbach U19 | ||
VfL Bochum U19 | 3:0 | A. Aachen U19 | ||
Pr. Münster U19 | 0:2 | RW Essen U19 |
Ural II | 2:1 | KS Samara II | ||
Krasnodar II | 2:1 | Akhmat II | ||
Dinamo M II | 1:2 | Zenit II |
Sandhausen II | 2:0 | FCA Walldorf II |
FC Lerchenfeld | 0:1 | FC Prishtina BE | ||
FC Konolfingen | 2:0 | FC Tavannes |
Maardu LM | 9:0 | Keila JK | ||
FC Elva | 1:0 | Santos Tartu | ||
Rakvere Tarvas | 1:1 | JK Welco |
FK MDK U19 | 1:1 | Sloboda T U19 | ||
NK Celik U19 | 1:3 | Sarajevo U19 | ||
Bijeljina U19 | 3:0 | Slavija S. U19 |
Elana U19 | 0:2 | Lubin U19 | ||
Pogon U19 | 1:1 | Arka Gdynia U19 | ||
Wisla U19 | 0:0 | Belchatow U19 | ||
Slask U19 | 1:4 | Korona U19 |
Urania Genève | 1:1 | FC Chippis |
Memmingen II | 2:0 | Oberweikertsh. | ||
Wolfratshausen | 1:1 | SV Egg | ||
FC Kempten | 2:1 | Garmisch | ||
TSV Landsberg | 2:2 | SpV Kaufbeuren |
Dartford | 2:1 | Dulwich Hamlet | ||
East Thurrock | 2:1 | Hungerford |
SV Grieskirchen | 1:2 | Weißkirchen | ||
SC Marchtrenk | 0:1 | UnionSt.Florian | ||
St. Martin/M. | 0:4 | ASKÖ Oedt | ||
SV Bad Ischl | 3:0 | Union Perg |
Harada Steel | 2:2 | Dezzol. Shimane |
Vorarlberg U16 | 3:2 | AKA SV Ried U16 | ||
AKA Tirol U16 | 2:1 | AKA Rapid U16 | ||
AKA Admira U16 | 3:1 | AKA Austria U16 | ||
Burgenland U16 | 5:3 | St. Pölten U16 | ||
AKA LASK U16 | 0:0 | Stmk.-Sturm U16 |
Karlsruhe U17 | 0:1 | Ingolstadt U17 | ||
Hoffenheim U17 | 0:1 | Mainz 05 U17 | ||
Stuttgart U17 | 4:1 | SV Wehen U17 | ||
St. Kickers U17 | 3:0 | Frankfurt U17 |
Hannover 96 U17 | 1:3 | Wolfsburg U17 | ||
E. Cottbus U17 | 2:2 | Hamburg U17 | ||
W. Bremen U17 | 3:3 | Hertha BSC U17 | ||
Chemnitz U17 | 3:0 | D. Dresden U17 | ||
RB Leipzig U17 | 5:1 | SC Borgfeld U17 |
RW Essen U17 | 0:6 | M'gladbach U17 |
Zr. Mostar U17 | 6:0 | GOSK U17 | ||
Celik U17 | 0:5 | Zeljeznicar U17 | ||
Sarajevo U17 | 0:1 | FK MDK U17 |
Almere City U19 | 5:0 | Roda JC U19 | ||
VVV U19 | 2:0 | PEC Zwolle U19 | ||
Go Ahead U19 | 1:5 | Emmen U19 |
Basaksehir U21 | 1:0 | Kayserispor U21 | ||
Kasimpasa U21 | 5:1 | Akhisarspor U21 | ||
Sivasspor U21 | 0:1 | Fenerbahce U21 |
Spartak U17 | 1:1 | Zemun U17 | ||
Čukarički U17 | 3:0 | Real Nis U17 |
Willem II U19 | 1:3 | ADO U19 | ||
Utrecht U19 | 0:0 | PSV U19 | ||
NEC U19 | 3:0 | Volendam U19 | ||
Groningen U19 | 3:3 | Feyenoord U19 | ||
Vitesse U19 | 1:0 | NAC Breda U19 | ||
AZ U19 | 0:2 | Heerenveen U19 |
TuS Dassendorf | 0:0 | Meiendorfer SV |
ÖTSU Hallein | 1:1 | Thalgau | ||
Golling | 4:1 | Strobl | ||
Eugendorf | 5:0 | Bramberg |
TSV Essingen | 2:2 | TSG Tübingen |
SC Weiche 08 II | 0:5 | PSV Neumünster | ||
TSB Flensburg | 3:3 | SV Todesfelde | ||
Eutin 08 | 4:0 | Türkspor Kiel | ||
TSV Kropp | 1:2 | Heider SV |
Liechtenst. U15 | 1:3 | Färöer U15 |
Romonta Amsdorf | 2:0 | U. Schönebeck | ||
Eintr. Elster | 3:0 | Sangerhausen | ||
IMO Merseburg | 0:0 | Haldensleber SC | ||
SV Dessau 05 | 1:2 | Halle-Ammendorf | ||
Bitterfeld-W. | 1:1 | SV Westerhausen | ||
Fort. Magdeburg | 4:2 | RW Thalheim |
HSC/BW Tündern | 3:0 | TSV Burgdorf |
FC Grimma | 14:00 | SV Olbernhau |
TSV Neuried | 1:3 | SpVgg Landshut | ||
FC Töging | 2:1 | TSV Grünwald |
FC Vaduz U18 | 1:7 | Luzern U17 | ||
Lausanne U17 | 2:2 | FC Zürich U17 | ||
St. Gallen U17 | 4:2 | BEJUNE U17 |
E. Ueckermünde | 3:3 | Grimmener SV | ||
FSV Malchin | 0:3 | SGA Boizenburg | ||
TSV Stralsund | 2:4 | Neubrandenburg | ||
SV 90 Görmin | 2:3 | TSV Bützow | ||
Güstrower SC | 0:0 | SV Pastow |
NEC U17 | 4:1 | PSV U17 | ||
Feyenoord U17 | 0:1 | Vitesse U17 | ||
Sparta R. U17 | 1:0 | Heerenveen U17 | ||
FC Twente U17 | 0:2 | AZ U17 | ||
Ajax U17 | 0:0 | Volendam U17 | ||
Groningen U17 | 3:0 | Excelsior U17 | ||
PEC Zwolle U17 | 1:3 | Utrecht U17 |
Husumer SV | 1:1 | Gettorfer SC | ||
Büdelsd. TSV | 1:3 | FC Reher/Puls | ||
Friedrichsberg | 3:2 | IF Stjernen | ||
TSV Altenholz | 3:0 | Schleswig 06 | ||
Nordmark Satrup | 1:0 | Osterrönfeld |
FavAC | 3:1 | Mannswörth |
SV St.Jakob/Ros | 1:2 | Union Lind |
Bad Radkersburg | 1:1 | Heiligenkreuz |
FC Radolfzell | 0:2 | Rielasingen |
FC Olten | 3:1 | FC Eagles Aarau |
FSV Martinroda | 4:0 | SC 1903 Weimar | ||
FC Fahner Höhe | 2:1 | Meuselwitz II | ||
SpVgg Geratal | 1:2 | SGG Schweina | ||
Thüringen Weida | 3:1 | Heiligenstadt | ||
SV Ehrenhain | 2:1 | VfL Meiningen |