Russland U21 | 7:0 | Belarus U21 | ||
Marokko | 1:2 | Niederlande |
Basaksehir | 1:4 n.E. | Konyaspor |
FC Ordino | 1:5 | Penya Encarnada |
ACSM Poli Iasi | 1:1 | FC Voluntari |
Chornomorets | 1:2 | Dynamo Kyiv | ||
Stal Kamyanske | 0:0 | Vorskla Poltava | ||
Dnipro | 0:3 | Volyn Lutsk | ||
Karpaty Lviv | 1:1 | Zirka | ||
Zorya Lugansk | 2:0 | Olimpik Donetsk | ||
FK Oleksandriya | 1:1 | Shakhtar D. |
PAOK Saloniki | 2:3 | Panathinaikos | ||
Panionios | 1:2 | AEK Athen |
Figueirense FC | 0:2 | Boa Esporte-MG | ||
Brasil Pelotas | 2:0 | Náutico |
AC Horsens | 0:0 | Vendsyssel FF | ||
FC Helsingör | 1:1 | Viborg FF |
IFK Mariehamn | 2:1 | RoPS | ||
HJK Helsinki | 6:0 | SJK Seinäjoki | ||
VPS | 1:1 | Helsinki IFK | ||
Ilves | 2:4 | PS Kemi | ||
JJK Jyväskylä | 0:0 | KuPS | ||
FC Inter | 0:0 | FC Lahti |
Kultsu FC | 0:2 | PEPO |
NuPS | 1:0 | EsPa |
Dinamo Zagreb | 1:3 | HNK Rijeka |
Dunav | 1:0 | ZSKA Sofia | ||
Levski Sofia | 2:2 | Cherno More | ||
Ludogorets | 1:2 | Loko Plovdiv |
NK Domzale | 1:0 | NK Olimpija |
Jahn Forchheim | 0:2 | SV Erlenbach | ||
FSV Erlangen-B. | 3:0 | 1.SC Feucht | ||
TSV Landsberg | 1:1 | Wolfratshausen | ||
SB Traunstein | 2:0 | TSV Bogen |
Freiburger FC | 4:0 | F. Heddesheim |
Idar-Oberstein | 1:0 | SF Eisbachtal |
1.FC Monheim | 0:0 | VfL Rhede |
SV Uedesheim | 1:2 | VfL Benrath | ||
Giesenkirchen | 0:5 | VfB Frohnhausen | ||
Fichte Lintfort | 3:0 | 1.FC Wülfrath | ||
DJK Vierlinden | 3:1 n.V. | TuS Essen-West |
Flint City | 1:2 | St. Louis FC |
H. C. Sapporo | 2:1 | Kashiwa Reysol | ||
Shimizu S-Pulse | 2:1 | FC Tokyo | ||
Júbilo Iwata | 1:2 | Omiya Ardija | ||
Yokohama F. M. | 1:2 | Sanf. Hiroshima | ||
Ventforet Kofu | 2:3 | Sagan Tosu | ||
Albirex Niigata | 0:1 | Vissel Kobe |
Krupa U17 | 1:2 | FK Sloboda U17 | ||
Olimpik U17 | 0:6 | Sarajevo U17 | ||
NK Vitez U17 | 0:7 | Zeljeznicar U17 | ||
Bijeljina U17 | 2:1 | NK Jajce U17 | ||
FK MDK U17 | 0:1 | Zr. Mostar U17 |
FK Krupa U19 | 0:2 | Sloboda T U19 | ||
FK Olimpik U19 | 1:3 | Sarajevo U19 | ||
NK Vitez U19 | 1:1 | Zeljeznicar U19 | ||
Bijeljina U19 | 1:3 | NK Jajce U19 | ||
FK MDK U19 | 1:3 | Zr. Mostar U19 |
Jonava | 1:2 | Stumbras | ||
Riteriai | 2:0 | FK Suduva |
KF Skënderbeu | 1:3 n.V. | KF Tirana |
Uni. Católica | 3:0 | Club Petrolero | ||
Defensor SC | 1:2 | LDU Quito | ||
Patriotas | 5:3 n.E. | CD Everton |
Urawa Reds | 3:0 n.V. | Jeju United | ||
Jiangsu FC | 2:3 | SH Port |
Alay Osh | 5:4 | Dordoi Bishkek | ||
Istiklol | 1:0 | FK Altyn Asyr | ||
Bengaluru FC | 1:0 | Maziya S&RC | ||
Abahani Ltd. | 1:1 | Mohun Bagan | ||
United City | 2:1 | Johor DT | ||
Kigwancha SC | 7:0 | Erchim |
Fluminense | 0:2 | Grêmio |
|
|
Athletico-PR | 2:0 | Santa Cruz-PE |
Vasas FC | 5:6 n.E. | Ferencváros |
ÍBV | 5:0 | Fjölnir | ||
Vídir | 0:5 | Fylkir | ||
Aegir | 1:3 | Víkingur | ||
ÍR | 7:8 n.E. | KR Reykjavík | ||
Hafnarfjördur | 2:1 | Selfoss | ||
Valur | 1:2 | Stjarnan |
Kalev U21 | 1:2 | Kalju FC U21 |
UTC | 5:5 n.E. | FBC Melgar |
Livorno | 1:2 | Reggiana | ||
Parma Calcio | 2:1 | Lucchese | ||
Lecce | 1:1 | Alessandria | ||
Pordenone | 1:0 | Cosenza |
Olimpia SM | 7:0 | Dacia U. Braila | ||
Daco-Getica | 3:0 | Sportul Snagov |
Chita | 2:0 | Smena | ||
Irkutsk | 1:1 | Sakhalin | ||
Irtysh Omsk | 1:1 | Dinamo Barnaul |
Unicov | 2:3 | Hulin | ||
Blansko | 1:2 | Velke Mezirici |
Garbarnia | 2:2 | Podlasie B.P. |
Falkenberg U19 | 0:1 | Halmstad U19 | ||
Mjällby AIF U19 | 0:1 | Trelleborg U19 |
Ordabasy | 0:1 | Irtysh | ||
Kairat Almaty | 3:0 | FC Astana |
Otrant-Olympic | 1:0 | Rudar Pljevlja | ||
OFK Petrovac | 4:0 | FK Ibar |
Qizilqum | 1:1 | Lok Tashkent | ||
OKMK Olmaliq | 2:2 | Dinamo | ||
Mashal Mubarek | 5:0 | YOZLOCH | ||
Navbahor | 2:1 | Neftchi | ||
Bunyodkor | 3:0 | Shurtan |
Montréal | 4:2 | Vancouver |
Sutjeska Niksic | 1:0 | OFK Grbalj |
SC Cham | 1:4 | FC Breitenrain | ||
SC YF Juventus | 1:3 n.V. | FC Köniz | ||
FC Bavois | 2:1 | Chaux-de-Fonds |
Gersthof | 1:4 | Austria XIII |
Kirchbichl | 2:0 | Fügen |
Bergheim | 1:2 | Bischofshofen | ||
Kuchl | 6:1 | Straßwalchen |
AKA Rapid U18 | 6:2 | AKA Admira U18 |
AC Taverne | 1:0 | FC Lugano II |
St. Pölten U16 | 2:1 | Burgenland U16 |
Stallion Laguna | 0:4 | JPV Marikina FC | ||
Ilocos United | 2:4 | Kaya-Iloilo |
Huracán | 0:1 | Villa Teresa | ||
Central | 2:0 | Miramar | ||
CA Progreso | 1:1 | Club Oriental | ||
Tacuarembó | 1:2 | CD Maldonado | ||
CA Atenas | 3:0 | Canadian | ||
Cerro Largo | 1:1 | Mvd City Torque |
LKS U19 | 1:1 | Legia U19 |
SV Meppen | 4:3 n.E. | W. Mannheim |
|
|
SV Elversberg | 2:2 | Unterhaching |
|
KF Llapi | 3:5 n.E. | FC Besa |
Urartu Erewan | 0:2 | Pyunik Erewan | ||
Shirak Gyumri | 0:0 | Gandzasar | ||
Ararat Erewan | 1:4 | FC Alashkert |
Viborg FF U19 | 0:0 | Thisted FC U19 |
Eutin 08 | 2:0 | Bremer SV | ||
Eintr. Northeim | 0:1 | Altona 93 |
Bali United | 1:0 | PERSIB |
|
Sicula Leonzio | 0:1 | Monza | ||
Bisceglie | 8:9 n.E. | Ravenna |
Bregalnica Stip | 6:2 | Rabotn. Skopje | ||
Pobeda Prilep | 0:3 | Renova | ||
Shkendija | 3:1 | Pelister Bitola | ||
FC Shkupi | 1:1 | Makedonija | ||
Vardar Skopje | 0:0 | Sileks Kratovo |
Jaguares FC | 1:3 | Atl. Nacional |
|
FC Solothurn | 2:1 | Yverdon Sport |
|
|
Lancy FC | 0:0 | Luzern U21 | ||
FC Münsingen | 1:0 | FC Gossau | ||
AC Bellinzona | 5:4 | Stade-Lausanne |
|
KV Oostende | 3:1 | KRC Genk |
|
Stellenbosch FC | 2:2 | Baroka FC |
Uruguay U20 | 1:0 | S. Arabien U20 | ||
England U20 | 2:1 | Costa Rica U20 | ||
Sambia U20 | 4:3 n.V. | Deutschland U20 |
RW Frankfurt | 1:1 | SV Röchling |