Bayern München | 2:3 | Bor. Dortmund |
|
Basaksehir | 2:2 | Fenerbahce |
|
Middlesbrough | 1:0 | AFC Sunderland | ||
FC Arsenal | 1:0 | Leicester City |
|
|
Crystal Palace | 0:1 | Tottenham |
|
FC Barcelona | 7:1 | CA Osasuna | ||
CD Leganés | 3:0 | UD Las Palmas | ||
FC Valencia | 2:3 | Real Sociedad |
|
|
Dep. La Coruna | 2:6 | Real Madrid |
|
Anzhi II | 4:1 | Tom Tomsk II |
FK Orenburg | 0:1 | Zenit S-Pb | ||
Rubin Kazan | 0:1 | Akhmat Grozny | ||
Arsenal Tula | 2:0 | KS Samara | ||
ZSKA Moskau | 4:0 | Lok Moskau |
Atl. Tucumán | 2:1 | Wilstermann | ||
San Lorenzo | 2:1 | U. Católica |
AEK Athen | 0:1 | Olymp. Piräus |
Spartak U17 | 3:2 | Roter Stern U17 |
NK Lokomotiva | 1:0 | NK Istra | ||
Inker | 1:1 | Cibalia | ||
Hajduk Split | 5:2 | RNK Split |
Spartak Trnava | 0:3 | Slo. Bratislava | ||
Podbrezova | 2:0 | FC ViOn | ||
Ruzomberok | 3:1 | Michalovce |
FV Ravensburg | 2:5 | Stuttg. Kickers |
KSV Vahdet | 1:1 | BSV Ölper 2000 | ||
Wolfenbüttel | 3:2 | SC Gitter |
Vorw. Röslau | 4:3 | Türkspor |
SV Sorghof | 0:4 | Ettmannsdorf | ||
TSV Bad Abbach | 0:3 | SV Donaustauf |
FC Eldagsen | 2:3 | Ramlingen-E. |
TSV Kastl | 1:0 | FC Töging | ||
Türkgücü Münch. | 3:1 | TSV Eching | ||
SB Rosenheim | 2:1 | TuS Holzkirchen |
SV Bevern | 7:0 | TSV Oldenburg | ||
H. Friesoythe | 1:1 | Wildeshausen | ||
TV Dinklage | 1:1 | SC Melle 03 |
Vatanspor HG | 2:1 | VfB Ginsheim | ||
Wald-Michelbach | 3:1 | SV 07 Geinsheim |
SGA Boizenburg | 1:2 | MSV Pampow | ||
Hansa Rostock | 7:1 | Torgelower FC |
SF Lotte | 5:3 n.E. | SV Rödinghausen |
Rosario Central | 1:0 | Canuelas FC |
H. C. Sapporo | 1:1 | Omiya Ardija | ||
Vegalta Sendai | 3:1 | Shimizu S-Pulse | ||
Júbilo Iwata | 3:1 | FC Tokyo | ||
Vissel Kobe | 4:1 | Sanf. Hiroshima | ||
Sagan Tosu | 4:4 | Cerezo Osaka | ||
Yokohama F. M. | 4:1 | Albirex Niigata |
MFK Mykolaiv | 0:4 | Dynamo Kyiv | ||
Shakhtar D. | 1:0 | Dnipro |
Metropolitanos | 1:0 | Trujillanos | ||
Aragua FC | 1:1 | Atlético Socopó | ||
Dep. Anzoátegui | 1:1 | Táchira | ||
Estudiantes | 2:3 | Carabobo FC | ||
Mineros | 0:3 | Portuguesa FC |
Atlantas | 3:1 | Kauno Zalgiris | ||
Riteriai | 1:0 | Jonava |
FUS Rabat | 1:0 | Ittihad Tanger |
El Dakhlia | 1:2 | El Makasa | ||
Ittihad Alex | 3:2 | Gaish | ||
Aswan SC | 1:1 | El Sharkia |
Slavija S. | 0:2 | Sloga Meridian | ||
Sutjeska Foca | 0:2 | Zvijezda 09 | ||
Mrkonjic | 4:0 | FK Borac Samac | ||
Rudar Prijedor | 2:1 | Kozara Gradiska | ||
Podrinje | 0:0 | B. Banja Luka | ||
Drina Zvornik | 4:0 | Tekstilac |
Soligorsk | 1:1 | FK Slutsk | ||
BATE Borisov | 1:0 | Dynamo Brest |
Tacoma Defiance | 2:3 | San Antonio FC |
FC Samtredia | 2:1 | Torpedo Kutaisi |
Mlada Boleslav | 0:2 | SFC Opava |
RFS | 1:1 | JFK Ventspils | ||
FC Riga | 2:0 | Spartaks |
Gangneung Cit. | 1:6 | Gyeongju KHNP | ||
Changwon FC | 3:2 | Cheonan City | ||
FC Mokpo | 2:1 | Busan Trans. C. | ||
Daejeon Korail | 0:0 | Gimhae FC |
Samgurali | 0:2 | Dinamo Tiflis | ||
Gori FC | 3:4 n.E. | Merani Tiflis | ||
FC Shevardeni | 2:0 | Guria | ||
Torpedo Kutaisi | 2:0 | FC Samtredia |
Admira Wacker | 0:5 | RB Salzburg |
|
|
Rapid Wien | 2:1 | LASK |
|
Ulsan HD | 0:4 | Kashima Antlers | ||
Urawa Reds | 6:1 | Western Sydney | ||
SH Port | 4:2 | FC Seoul | ||
Muangthong Utd. | 3:0 | Brisbane Roar |
Venezia FC | 3:1 | Matera |
FC Santos | 2:0 | Paysandu-PA |
Paris SG | 5:0 | AS Monaco |
|
Vasas FC | 2:0 | Mezőkövesd | ||
Ferencváros | 8:0 | Budafoki MTE |
CS Fola Esch | 4:0 | RFCU Luxemburg |
Sillamäe U21 | 2:1 | Vändra Vaprus | ||
JK Järve | 1:0 | FC Joker | ||
Paide U21 | 1:1 | Kalju FC U21 |
Rakvere Tarvas | 2:0 | FC Elva | ||
JK Welco | 1:5 | Kalev | ||
FCI Levadia U21 | 0:1 | FC Flora U21 | ||
Maardu LM | 1:1 | FCI Tallinn U21 |
Sarawak FA | 0:0 | Kelantan FC | ||
Perak | 1:1 | KDA FC | ||
TFC II | 1:0 | Selangor FC | ||
Penang | 1:2 | Johor DT | ||
Melaka | 2:2 | Selangor FC II | ||
Pahang | 1:1 | FELDA United |
Tarlungeni | 0:3 | D. Calarasi | ||
SSU Poli | 2:1 | Daco-Getica | ||
Sportul Snagov | 1:1 | Ac. Clinceni | ||
Dacia U. Braila | 1:0 | CS Mioveni | ||
Foresta Suceava | 0:0 | FC Brasov | ||
Chindia | 2:1 | Luceafarul |
FK Ryazan | 3:0 | Orel |
Kolomna | 1:0 | Znamya Truda | ||
Volga Tver | 0:0 | Domodedovo | ||
S. Kostroma | 0:1 | Tekstilshchik |
Hibernian FC | 3:2 | Raith Rovers |
IFK Göteborg | 1:1 | Hammarby IF | ||
GIF Sundsvall | 1:1 | Elfsborg | ||
AFC Eskilstuna | 1:3 | Östersunds FK | ||
Örebro SK | 0:0 | BK Häcken |
Ängelholm U19 | 5:0 | Halmstad U19 |
B. Jerusalem | 2:1 | M. Petah Tikva |
Berliner AK | 2:0 | BFC Dynamo | ||
W. Nordhausen | 2:0 | Lok Leipzig |
VfV Hildesheim | 0:0 | E. Norderstedt | ||
LSK Hansa | 1:2 | G. Egestorf/L. | ||
Hamburger SV II | 2:1 | Braunschweig II |
Guastatoya | 2:0 | Malacateco | ||
Cobán Imperial | 2:0 | Atl. Mictlán | ||
CD Petapa | 3:2 | Antigua GFC | ||
Comunicaciones | 0:0 | CSD Municipal | ||
Xelajú | 3:0 | Carchá |
VfL Pinneberg | 5:1 | SC Victoria | ||
Altona 93 | 1:1 | Niendorfer TSV |
SpVgg Ansbach | 2:1 | VfB Eichstätt | ||
VfL Frohnlach | 0:3 | DJK Don Bosco |
Hammer SpVg | 0:3 | A. Bielefeld II | ||
FC Gütersloh | 1:0 | Neuenkirchen |
TeBe Berlin | 1:1 | CFC Hertha 06 |
Inter Leipzig | 1:0 | SV Merseburg 99 |
TSV Kropp | 2:2 | TSV Lägerdorf | ||
TuS Hartenholm | 3:3 | FC Kilia Kiel | ||
TSB Flensburg | 3:1 | TSV Schilksee |
Vitesse U17 | 4:2 | Groningen U17 | ||
ADO U17 | 0:3 | Feyenoord U17 | ||
PSV U17 | 2:3 | AZ U17 |
Graafschap U19 | 4:0 | Almere City U19 | ||
PEC Zwolle U19 | 4:1 | NAC Breda U19 | ||
ADO U19 | 2:1 | Vitesse U19 | ||
Volendam U19 | 7:1 | Heerenveen U19 |
OFK Grbalj | 1:0 | Rudar Pljevlja | ||
Sutjeska Niksic | 4:3 | FK Iskra |
Burgenland U16 | 0:0 | AKA Rapid U16 |
El Salvador U17 | 1:3 | Jamaika U17 | ||
Mexiko U17 | 3:4 | USA U17 |
Legia U19 | 1:0 | Cracovia U19 |
Zeljeznicar | 0:3 | Siroki Brijeg |
NSTC football | 1:0 | NTUS | ||
Tainan City | 0:1 | Taipower |
Gibr. Phoenix | 0:2 | Europa FC |
Shirak Gyumri | 1:1 | Gandzasar |
FK Cukaricki | 1:4 | Roter Stern | ||
Vojvodina | 0:0 | Partizan |
Enugu Rangers | 3:2 | Wikki Tourists |
Scandicci | 2:2 | Sangiovannese |
Makedonija | 1:3 | Renova | ||
Bregalnica Stip | 1:1 | Pelister Bitola | ||
Pobeda Prilep | 1:0 | Sileks Kratovo | ||
Shkendija | 3:1 | Vardar Skopje |
Botev Plovdiv | 1:1 | Vereya |
FC Juárez | 1:0 | Dorados Sinaloa |
CF Pachuca U20 | 1:2 | Guadalajara U20 |
FC Brügge | 3:1 | KV Oostende |
KV Mechelen | 1:0 | VV St. Truiden | ||
Royal Mouscron | 2:2 | KSC Lokeren | ||
KAS Eupen | 1:1 | KRC Genk |
|
Cape Umoya Utd. | 1:1 | FS Stars | ||
Orlando Pirates | 1:1 | Baroka FC |
Chelsea U18 | 5:1 | Man City U18 |
Letzte Torschützen
Spieler/Team | Begegnung | |
---|---|---|
Njegos Petrovic Vojvodina | 0:1 | |
Ben Purrington Exeter City | 1:0 | |
Matt Butcher Wycombe Wand. | 1:1 | |
Joe Quigley FC Chesterfield | 0:1 | |
Remy Clerima Maidenhead Utd. | 2:0 |